روند عرضه موبایل در سال 2016 با رشدی 5 درصدی همراه خواهد بود

روند عرضه موبایل در سال 2016 با رشدی 5 درصدی همراه خواهد بود

در حالی که بسیاری تصور می کنند از سال جاری میلادی، فروش موبایل های هوشمند ممکن است با کاهش و رکورد نسبی مواجه شود، موسسه آماری «Canalys» خبر از افزایش ۵ درصدی عرضه موبایل های هوشمند نسبت به سال گذشته و رسیدن آن به ۱.۴ میلیارد واحد داده است. این موسسه یکی از مناطقی که دچار رشد قابل توجهی خواهد شد را منطقه آسیای مرکزی (بدون احتساب کشور چین) دانسته است.

مضاف بر این، Canalys مدعی شده که با وجود درآمد سرانه پایین در کشور هند، عرضه موبایل های هوشمند در هند نیز با رشدی ۲۱ درصدی در سال جاری مواجه خواهد شد. یکی دیگر از بازارهای جذاب فعلی، بازار کشور فیلیپین است که انتظار می رود عرضه اسمارت فون ها در آن تا ۲۶ درصد طی سال ۲۰۱۶ رشد یابد.

Canalys باور دارد در بازارهایی مانند اروپای غربی یا آمریکای شمالی، که با عرضه کم موبایل های هوشمند طی نیمه نخست ۲۰۱۶ مواجه شده اند، نیمه دوم سال جاری میلادی، به لطف عرضه موبایل های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اپل، بازگشتی قدرتمند برای موبایل های هوشمند را رقم خواهد زد. موسسه آماری مورد بحث معتقد است که واحدهای پرچمداران جدید اپل برای رشد تک رقمی عرضه اسمارت فون ها در بازار دو منطقه مورد اشاره کافی خواهد بود.

حتی با وجود افزایش عرضه موبایل های هوشمند در سال جاری، سال ۲۰۱۶ بازه زمانی خطرناکی برای اپل تلقی می شود و تحلیلگران وال استریت انتظار دارند عرضه آیفون در سال مالی جاری اپل، که در ماه سپتامبر به پایان می رسد، با کاهشی ۹ درصدی همراه باشد. در واقع تا به امروز تحلیلگران مختلفی نسبت به عملکرد آیفون ۷ ابراز ناامیدی کرده اند و حداقل اکنون به نظر می رسد که آیفون ۷ و ۷ پلاس چندان وضعیت را برای اهالی کوپرتینو بهتر نخواهند کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato