آمازون و راه اندازی سرویس استریم موسیقی اختصاصی برای دارندگان اسپیکرهای اکو

آمازون و راه اندازی سرویس استریم موسیقی اختصاصی برای دارندگان اسپیکرهای اکو

در ماه ژوئن بود که گزارش هایی مبنی بر احتمال راه اندازی سرویس موزیکی شبیه به اسپاتیفای، اپل موزیک و دیگر گزینه های مشابه از سوی آمازون به گوش رسید و گفته می شد که هزینه اشتراک آن، ۱۰ دلار در هر ماه خواهد بود. حالا وب سایت Recode گزارش کرده که علاوه بر این سرویس ۱۰ دلاری، آمازون در حال کار روی سرویس استریم موسیقی دیگری نیز هست که ۵ دلار در هر ماه هزینه خواهد داشت.

شاید اتخاذ چنین تصمیمی و دریافت تنها ۵ دلار در ماه اندکی غیرمنطقی به نظر رسد اما حقیقت ماجرا این است که آمازون می خواهد سرویس دومش را به صورت انحصاری و اختصاصی در اختیار خریداران اسپیکرهای اکو قرار دهد. گذشته از این، Recode می گوید که سرویس مورد بحث تفاوت دیگری با سایر سرویس ها ندارد و می توانید موزیک های دلخواهتان برای پخش را از طریق آن انتخاب کنید و خبری از تبلیغات نخواهد بود.

اسپیکرهای اکوی آمازون از همین حالا امکان پخش موسیقی از منابع مختلفی نظیر اسپاتیفای، پاندورا و نیز پرایم موزیک خود آمازون را فراهم آورده اند. اگرچه برای استفاده از بعضی از این سرویس ها باید موسیقی را به کمک موبایل و از طریق بلوتوث پخش کرد، اما برخی دیگر به صورت رسمی از طریق خود دستگاه پشتیبانی می شوند.

در هر صورت، پیشنهاد ۵ دلاری و ارزان قیمت آمازون مسلماً نظر بسیاری از دارندگان فعلی اکو یا آن دسته از افرادی که به فکر خرید اسپیکر مورد بحث هستند را جلب خواهد کرد؛ خصوصا با توجه به این نکته که تمام سرویس های مشابه، ۱۰ دلار به ازای هر ماه قیمت گذاری شده اند. با این حال، موفقیت سرویس جدید آمازون تا حد زیادی به مردم بستگی دارد و این که آیا آنها حاضر به پرداخت پول برای سرویسی جدا از سرویس های قبلی خود هستند یا خیر. ناگفته نماند که آمازون هنوز نسبت به این خبر واکنش نشان نداده و وجود چنین سرویسی را تایید یا تکذیب نکرده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato