گوگل اندروید 7.1 را آماده کرده؛ نوقا با طعمی جدید در راه است

گوگل اندروید 7.1 را آماده کرده؛ نوقا با طعمی جدید در راه است

خبر مهم هفته جاری، انتشار اندروید ۷.۰ برای دیوایس های نکسوس بود، ضمن اینکه گوگل اعلام کرد از این به بعد فرایند به روز رسانی به صورت منظم و هر سه ماه یک بار صورت می گیرد. در همین رابطه، شواهدی به دست آمده که نشان می دهد اولین آپدیت فصلی در حال آماده سازی بوده و سیستم عامل مذکور به نسخه ۷.۱ ارتقاء خواهد یافت.

ظاهراً تعدادی از طرفداران تیزبین اندروید، متوجه شده اند به بخش انتخاب نسخه OS در صفحه ویژه توسعه دهندگان، گزینه «اندروید ۷.۱» نیز اضافه شده:android71_update_maintenance_google

گفتنی است با توجه به اینکه مارشملو نهایتاً به نسخه ۶.۰.۱ رسید، می توان انتظار داشت اولین آپدیت رسمی نوقا تغییرات مهمی را به همراه داشته باشد.

نکته دیگری که در خبر فوق به چشم می خورد، این است که آپدیت های فصلی گوگل اساسی تر از پچ های امنیتی ماهیانه بوده و ویژگی های مختلفی را به اندروید اضافه خواهد کرد. همچنین احتمال می رود در این نسخه API سطح ۲۵ ارائه گردد که ظاهراً روی سخت افزار نکسوس های سال جاری تست شده و به مرحله نهایی رسیده.

لازم به ذکر است گوگل وعده داده نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان MR1 را پاییز امسال، همزمان با معرفی موبایل های نکسوس ۲۰۱۶ عرضه خواهد کرد، ضمن اینکه برخی معتقدند اندروید O نیز در کنار نسخه ۷.۱ در دست توسعه است، که احتمال آن بسیار پایین به نظر می رسد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato