سامسونگ در زمینه ماشین های خودران با «فیات کرایسلر» همکاری می کند

سامسونگ در زمینه ماشین های خودران با «فیات کرایسلر» همکاری می کند

«فیات کرایسلر» چندی پیش اعلام کرد با «آلفابت» وارد قرارداد شده تا در پروژه ماشین های خودران آنها شرکت نماید و ۱۰۰ دستگاه خودروی Pacifica را به ناوگان آنها اضافه کند، اما ظاهراً این کمپانی هنوز در مورد آینده اش نگران است و اعتمادی به ساکنین مانتن ویو ندارد.

رقبای شرکت مورد بحث از جمله GM، فورد، تسلا و بقیه در حوزه ماشین های خودران، پیشرفت بسیار بیشتری نسبت به آنها داشته و به همین خاطر «گروه فیات کرایسلر» یا FCA به دنبال شریکی تجاری برای اجرایی کردن این پروژه هستند. آنها پیش تر به اپل پیشنهاد ساخت خودروهای بدون راننده را ارائه کردند، اما مذاکرات به نتیجه نرسید.

در ادامه، FCA با هلدینگ آلفابت صحبت کرده و قرارداد همکاری مشترک با یکدیگر را به امضا رساندند، و به تازگی خبر از مشارکت «فیات کرایسلر» با Samsung به گوش می رسد.

البته طبق اخبار موجود، همکاری مشترک سامسونگ و FCA فقط به موضوع ماشین های خودران ختم نمی شود. کره ای ها علاقه خاصی به «مانیتی مارلی» که بخش تأمین قطعات خودروی «فیات کرایسلر» به شمار می رود، دارند. به همین دلیل «سرجیو مارکیونه» مدیرعامل فیات قصد دارد این بخش را فدا نماید تا نظر مساعد سامسونگ را جلب کرده و از مشارکت با آنها منتفع گردد.

منابع آگاه نسبت به موضوع می گویند غول تکنولوژی کره می خواهد با استفاده از دانش تکنولوژیک «مانیتی مارلی» به عرصه خدمات سرگرمی، نورپردازی و ارتباطات درون ماشین ها وارد شود. گفتنی است مذاکرات بین این دو کمپانی به خاطر عدم توافق بر سر قیمت قرارداد، به کندی پیش می رود.

با این حال «فیات کرایسلر» واقعاً به این مشارکت نیاز دارد، زیرا با تغییر وضعیت صنعت اتومبیل، احتمال دارد آنها به کلی از قافله عقب بمانند و دیگر قادر به رقابت با شرکت های بزرگی همچون جنرال موتورز، فورد، گروه فولکس واگن و حتی تویوتا نباشند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato