مدیر ترابردپذیری همراه اول: بسیاری از مشترکان ترابردشده در حال بازگشت هستند

مدیر ترابردپذیری همراه اول: بسیاری از مشترکان ترابردشده در حال بازگشت هستند

مدیر ترابردپذیری اپراتور اول تلفن همراه گفته است پیش‌ بینی‌ ها از میزان ترابرد مشترکان از همراه اول به سایر اپراتور ها فعلاً غلط از آب در آمده است. محسن بهداری در این خصوص گفته است: «در حال حاضر بسیاری از مشترکان اندکی که به شبکه ی اپراتور های دیگر پورت شدند، در حال برگشتن هستند».

وی افزوده است: «برخلاف نظرسنجی‌ های جهانی و برخی پیش‌ بینی‌ های داخلی که انتظار می‌ رفت با شروع تبلیغات اپراتور ها، تعداد زیادی از مشترکان به شبکه ی اپراتور های دیگر بروند، این اتفاق نیافتاد و کسانی هم که درخواست ترابرد شماره داشتند، اغلب برای تست این کار را کردند و سیم‌ کارت اصلی‌ شان را پورت نکردند».

بهداری تأکید کرده است خیلی‌ ها امیدوار بودند ترابردپذیری در اذهان عمومی تأثیرگذار باشد و بسیاری از مشترکان در هفته ی اول رونمایی تجاری ‌از همراه اول کوچ کنند.

وی در مورد دلایل اصلی بازگشت برخی مشترکان ترابرد شده ی همراه اول گفته است: «دلیل اصلی به کیفیت و پوشش شبکه باز می‌ گردد؛ اندک مشترکانی که از همراه اول رفتند گمان می‌ کردند با خدمات خوب و پوشش مناسب دیگر اپراتور ها مواجه می‌ شوند اما در همان چند روز ابتدایی متوجه گستردگی پوشش ارتباطی ما شدند و لذا درخواست بازگشت به شبکه دادند. مستندات تمامی اظهارات و چت‌ های آنها در پاسخ به مرکز تماس ما موجود است».

محسن بهداری درباره ی دیگر دلایل احتمالی بازگشت مشترکان ترابرد شده به پیغام IVR اشاره کرده است. زمانی که فردی با مشترک ترابرد شده تماس می‌ گیرد با شنیدن این پیغام متوجه ترابرد مشترک مورد نظر می شود. بهداری در این خصوص اظهار داشته است: «در نظر بگیرید که مشترکی از همراه اول به اپراتور دیگری پورت کرده است؛ در چنین شرایطی ناخواسته هزینه‌ ای به شخص تماس گیرنده با وی که از قضا او هم مشترک همراه اول است تحمیل می‌ شود».

مدیر ترابردپذیری MCI افزوده: «این موضوع برای تجار و دارندگان کسب‌ و کار بسیار مهم است زیرا ممکن است بخشی از تماس‌ هایشان را از دست بدهند. از سوی دیگر چون این پیام به زبان فارسی پخش می‌ شود ممکن است برای خارجی‌ ها نگران کننده باشد و سریعاً تماس را قطع کنند، زیرا گمان می‌ کنند مخاطب‌ شان به کشور دیگری رفته و قرار است هزینه ی رومینگ بین‌ الملل از آنها دریافت شود».

وی در ادامه مدعی شده است: «تا حال حاضر از چند صد مشترکی که از همراه اول ترابرد کرده‌ اند، حدود ۱۳۰ مشترک تقاضای برگشت دارند».

مدیر ترابردپذیری همراه اول تعداد مشترکانی که از اپراتور های دیگر به همراه اول ترابرد کرده‌ اند را نیز ۱۱۰۰ نفر عنوان کرده است.

نظرات ۳۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato