کمپانی Hoover از ابزار TED رونمایی کرد؛ ماشین های لباسشویی واقعاً هوشمند در راهند

کمپانی Hoover از ابزار TED رونمایی کرد؛ ماشین های لباسشویی واقعاً هوشمند در راهند

حتماً برای شما هم پیش آمده که لباسی را داخل لباسشویی انداختید، اما چیز دیگری تحویل گرفتید. حتی اگر ماشین لباسشویی به صورت خودکار از آب داغ برای شستن الیاف ظریف استفاده نکند، اما نمی تواند مانع از شستشوی همزمان البسه ناهمگون شود.

با این حال کمپانی Hoover با ابزار TED که در نمایشگاه IFA 2016 معرفی شده، وضعیت را به کل تغییر خواهد داد. این وسیله هوشمند می تواند نوع لباس را تشخیص داده و برنامه ویژه شستشوی آن را به شما پیشنهاد دهد.

hoover-washing-machine-with-ted-1

TED که مخفف «حسگر خبره منسوجات» است، ابزاری جدا از ماشین اصلی به شمار می رود که به صورت آهنربایی به آن متصل می شود. عرض TED در حدود یک آیفون ۶ بوده اما حجمش خیلی بزرگ تر به نظر می رسد. به هر حال احتمالاً در نسخه های نهایی که از سال بعد میلادی وارد بازار اروپا خواهد شد، ابعاد آن کاهش می باید.

hoover-washing-machine-with-ted-2

برای استفاده از این فناوری، ابتدا باید TED را برداشته و به صورت جداگانه روی لباس هایتان قرار دهید. این ابزار نوع الیاف (کتانی، پنبه ای و غیره) را تشخیص داده و سپس اپلیکیشن مخصوص آن به شما می گوید چه برنامه ای را برای شستشو به کار بگیرید. مثلاً اگر مشخص شود که لباس های از نوع کتان، پنبه ای و پلی استر هستند، به شما پیشنهاد می دهد همه را با هم داخل لباسشویی بیندازید.

hoover-washing-machine-with-ted-4

این اپلیکیشن می تواند اطلاعات موجود در تقویم یا دیگر اپ ها را نیز استخراج کرده و مواردی مربوط به آن را پیشنهاد دهد. مثلاً اگر ببیند شما با کودک نوزادتان به رستوران رفته اید، پس از بازگشت از شما می پرسد آیا می خواهید از قابلیت لکه بری قوی استفاده کنید یا خیر.

hoover-washing-machine-with-ted-3

به هر حال، ایده TED بسیار خوب به نظر می رسد، اما هنوز جای کار زیادی دارد. در قدم بعدی باید منتظر باشیم ماشین لباسشویی به صورت داخلی مجهز به چنین فناوری گردد، تا با تشخیص لباس هایی که داخلش انداخته اید، به صورت خودکار برنامه شستشو را تنظیم کند، یا حداقل به ما هشدار دهد که با این ترکیب لباس و برنامه ای که استفاده کرده اید، سویشرت دو سایز کوچک تر را تحویل خواهید گرفت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato