وکلای اینتل می گویند «جان مک آفی» حق استفاده از نامش را ندارد

وکلای اینتل می گویند «جان مک آفی» حق استفاده از نامش را ندارد

گاهی اوقات برای یک فرد، چیزی جز نامش باقی نمی ماند، اما ظاهراً اینتل قصد دارد همین سرمایه را نیز از مرد محتاط دنیای امنیت یعنی «جان مک آفی» بگیرد.

چندی پیش در ماه مه کمپانی «MGT Capital Investment» اعلام کرد «جان مک آفی» به سمت «مدیر ارشد مالی» آنها درآمده، و همین خبر کافی بود تا ارزش سهام آنها از ۳۶ سنت به ۵.۳۸ دلار به ازای هر سهم صعود کند.

سریعاً پس از این خبر، آنها اعلام کردند قصد خرید «D-Vasive» به عنوان «یکی از برترین نرم افزارهای ضد جاسوسی» را دارند، ضمن اینکه می خواهند نام کمپانی را به «John McAfee Global Technologies, Inc» تغییر دهند.

ظاهراً این فرایند به مذاق مدیران اینتل خوش نیامده، زیرا آنها اعتراض خود نسبت به این موضوع را به دادگاه اعلام کرده و می گویند در صورت اجرای این تغییر نام، رویه قانونی را در پیش خواهند گرفت. مبنای این شکایت، مالکیت کامل برند تجاری «McAfee» برای اینتل عنوان شده.

گفتنی است «مک آفی» بنیانگذار شرکت امنیتی و آنتی ویروسی به همین اسم است که اینتل آن را تصاحب کرد، و آنها می گویند طی این قرارداد و پس از فروش دارایی ها در سال ۱۹۹۱، «هرگونه حق استفاده از نام McAfee در ارتباط با راهکارها و خدمات امنیتی» از سوی فرد مذکور از بین رفته است.

حال، به نظر می رسد تکلیف این قضیه در دادگاه روشن خواهد شد، چون چند روز قبل «جان مک آفی» و شرکت MGT هم دادخواستی علیه اینتل تنظیم کرده و می گویند حتی با وجود قرارداد «تصاحب دارایی ها» در سال ۱۹۹۱، «جان» حداقل حق استفاده از نام خودش را دارد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato