اپل نشان تجاری «Iris Engine» را ثبت کرد؛ آیا آیفون های بعدی اسکنر عنبیه چشم دارند؟

اپل نشان تجاری «Iris Engine» را ثبت کرد؛ آیا آیفون های بعدی اسکنر عنبیه چشم دارند؟

چند سال قبل که اپل حسگر اثر انگشت را به آیفون هایش افزود، دیگر تولیدکنندگان تلفن همراه در سرتاسر جهان نیز مجاب شدند که چنین مسیری را در پیش بگیرند. حال اگرچه سامسونگ برای اولین بار فناوری اسکنر عنبیه چشم را در گلکسی نوت 7 تعبیه کرد، اما کوپرتینویی ها امیدوارند بتوانند استاندارد جدیدی برای این نوع حسگرها تعریف نمایند.

گفتنی است پیش از این شایعات زیادی مبنی بر حضور اسکنر عنبیه در آیفون های آتی به گوش می رسید، و ظاهراً این اخبار واقعیت دارند، زیرا طبق گزارش AppleInsider به نقل از «برایان کانروی» که وکیل ثبت نشان های تجاری است، اپل چندین مارک تجاری را به ثبت رسانده که یکی از آنها «Iris Engine» یا «موتور عنبیه» نام دارد.

apple-trademarks

البته این نام می تواند به هر چیزی اشاره داشته باشد، اما شایعات موجود و زمان بندی ثبت آن را نمی توان صرفاً یک واقعه تصادفی تلقی نمود. به هر حال، احتمال دارد که اپل از ثبت این مارک تجاری برای روز مبادا استفاده کرده، و طبق گفته منبع فوق، مدت زمان انقضای این نشان به اندازه 6 ماه تعیین شده، یعنی اگر کمپانی مورد بحث در بازه زمانی فوق از آن استفاده نکند، حق مالکیت ملغی خواهد شد.

از دیگر مواردی که توسط کوپرتینویی ها به ثبت رسیده می توان به «Smart Button» ، «Touch Bar» ، «Progress Card» ، «Swift Lab» ، «AirPod Case» ، «Control Strip» ، «Home Hub» و غیره اشاره کرد. البته هنوز مشخص نیست این اسامی به محصولات و فناوری های آتی اپل اشاره می کنند یا خیر، اما برخی از آنها شبیه به قابلیت های جدید مک بوک پرو سال آینده به نظر می رسند.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato