محققان می گویند که دلفین ها برای صحبت با یکدیگر، از جملاتی کامل استفاده می کنند

محققان می گویند که دلفین ها برای صحبت با یکدیگر، از جملاتی کامل استفاده می کنند

به نظر می رسد این فقط سگ ها نیستند که می توانند جملات پیچیده را درک کنند. چرا که محققان روسی اخیراً به کشفی خارق العاده دست یافته و پی برده اند که دلفین ها می توانند هنگام صحبت با یکدیگر، جملاتی کامل بیان کرده که هرکدام حداکثر از 5 کلمه تشکیل شده اند.

ما برای سالیان متمادی می دانسته ایم که دلفین ها مجوداتی بسیار باهوش هستند و معمولاً به کمک کلیک و سوت، خطر را به یکدیگر اعلام می کنند. با این حال محققان حالا توانسته اند صدای دو دلفین با نام های «یاشا» و «یانا» را ضبط کنند که با شنیدن آن، به وضوح می توان پی برد دو دلفین در حال برقراری مکالمه با یکدیگر هستند.

محققان روسی برای ضبط صدای دلفین ها از نوعی میکروفون آبی با دقت بسیار بالا بهره گرفته اند و با بررسی آن متوجه شده اند این موجودات آبزی نه تنها از «کلمات» بهره می برند، بلکه هنگام مکالمه و پیش از پاسخ دادن، صبر می کنند تا دلفین دیگر «جمله» خود را به پایان برساند.

شاید مهم ترین مسئله آن باشد که محققان پی ببرند این دلفین ها دقیقاً در حال بیان چه مفاهیمی به یکدیگر بوده اند. محققان پیش از این برخی از «کلمات» دلفین ها را ترجمه کرده اند که به وجود غذا در آب اشاره دارند. اما حالا فهمیدن زبان یاشا و یانا بسیار سخت است. در هر صورت بدیهی است که باید تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت گیرد اما چنین کشفی شاید یک روز سبب شود تا بتوانیم با یک گونه جانوری دیگر ارتباط برقرار کنیم.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.