مایکروسافت بالاخره اپلیکیشن های شخص ثالث دسکتاپ را به ویندوز استور می آورد

مایکروسافت بالاخره اپلیکیشن های شخص ثالث دسکتاپ را به ویندوز استور می آورد

ویندوز استور مایکروسافت نزدیک به ۴ سال پیش و به صورت همزمان با عرضه ویندوز ۸ شروع به کار کرد. اما مایکروسافت به جای آن که اپلیکیشن های دسکتاپ و ابزارهای کارآمد ویندوز را به استور خود بیاورد، ترجیح داد از این پلتفرم برای پیشبرد برنامه هایش نسبت به اپلیکیشن های فراگیر ویندوز بهره ببرد. اما به نظر می رسد که از این هفته، اهالی ردموند بالاخره به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه خواهند داد تا اپ ها و بازی های خود را به پلتفرم اپلیکیشن های فراگیر بیاورند.

از این هفته، نرم افزارهایی مانند اورنوت، Arduino IDE ،Double Twist ،PhotoScape ،MAGIX Movie Edit Pro و غیره روی استور ویندوز در دسترس خواهند بود و انتظار می رود بسیاری دیگر در ماه جاری و آتی میلادی به این لیست افزوده شوند. این تغییر بدان معنا خواهد بود که کاربران می توانند به شکلی آزادانه از ویندوز استور استفاده کرده و به سرعت، اپلیکیشن های دلخواه شان را نصب کنند.

البته در حال حاضر هنوز باید مدتی منتظر بمانیم تا توسعه دهندگان با استفاده از ابزار Desktop Bridge، اپلیکیشن های خود را کانورت نمایند اما این روند کانورت سبب خواهد شد تا اپلیکیشن های موجود دسکتاپ، به راحتی راه خود را به پلتفرم فراگیر مایکروسافت باز کنند.

متاسفانه، تمام این مسائل لزوماً به آن معنا نیست که ویندوز استور پر خواهد شد از اپلیکیشن هایی که کاربران می شناسند و از آنها استفاده می نمایند؛ اپ هایی نظیر کروم، فتوشاپ و میلیون ها ابزار دیگر که روی ویندوز قابل استفاده هستند. مطمئناً روند بهینه سازی و کانورت این اپلیکیشن ها برای پلتفرم فراگیر ساکنین ردموند زمان زیادی خواهد طلبید اما مسلماً تا جا افتادن این پلتفرم، فراهم آوردن استوری امن، قابل اعتماد و آکنده از میلیون ها اپلیکیشن دسکتاپ، می تواند مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato