فوجی فیلم از دوربین عکاسی بدون آینه GFX 50S رونمایی کرد

فوجی فیلم از دوربین عکاسی بدون آینه GFX 50S رونمایی کرد

فوجی فیلم همواره در تلاش بوده تا با ارائه سنسورهای بزرگ تر در دوربین هایش هم کیفیت تصاویر را ارتقاء داده و هم دیگر رقبای خود در بازار را به چالش بکشد. در همین راستا کمپانی مورد بحث به تازگی از دوربین جدید GFX 50S رونمایی کرده است.

این دوربین اولین محصول کمپانی است که از سنسور G Format با ابعاد ۴۳.۸ در ۳۲.۹ میلی متر در ساختار خود بهره می برد. ابعاد این سنسور ۱.۷ برابر بزرگتر از سنسورهای رایج ۳۵ میلی متری است که در دوربین های DSLR و بدون آینه موجود در بازار به کار گرفته می شود.

در کنار این سنسور غول آسا که شاید برجسته ترین ویژگی دوربین باشد، وزن ۸۰۰ گرمی و ابعاد کوچک GFX 50S هم از دیگر خصوصیاتی هستند که آن را به ابزار عکاسی منحصر به فردی تبدیل کرده اند. GFX 50S قرار است که اوایل سال ۲۰۱۷ وارد بازار شود، اما هنوز قیمت آن مشخص نشده است.

download-w600

امکانات ۵۰S به مواردی که گفتیم ختم نمی شوند. سنسور جدید به کار رفته در این دوربین می تواند تصاویری با کیفیت ۵۱.۴ مگاپیکسل ثبت کند، و جالب است بدانید که اندازه هر پیکسل در آن ۵.۳ میکرون بیشتر نیست.

همچنین GFX 50S با بیشتر لنزهای سری G Mount فوجی فیلم که قرار است به زودی وارد بازار شوند، سازگاری خواهد داشت. سه مورد از این لنزها GF120mm با ضریب گشودگی دهانه لنز ۴ برای عکاسی ماکرو، GF32-64mm با ضریب ۴ و GF63mm با ضریب ۲.۸ هستند. البته اواسط سال ۲۰۱۷ سه لنز ۳۵، ۲۳ و ۱۱۰ میلی متری دیگر نیز به سه مورد قبلی اضافه خواهند شد.

فوجی فیلم پیش بینی کرده که با فرمت G Mount می تواند در آینده به کیفیت ۱۰۰ مگاپیکسل هم دست پیدا کند، بنابراین عرضه این لنزها فقط شروع کوچکی برای دستیابی به تصاویری با کیفیت های خارق العاده محسوب می شود.

GFX 50S از نظر ظاهری شباهت بسیاری به دوربین های سری X فوجی فیلم دارد. در این دوربین هم یک نمایشگر قابل چرخش وجود دارد که می توانید آن را در جهات افقی و عمودی بچرخانید. مضاف بر این منظره یاب (ویزور) این دوربین هم قابل تعویض بوده و فوجی فیلم در این زمینه گزینه های متنوعی را در اختیار خریداران این دوربین قرار داده است.

gfxside-w600

گفتنی است دوربین X1D کمپانی Hasselblad را می توان یکی از رقبای اصلی دوربین GFX 50S فوجی فیلم دانست. X1D از دوربین فوجی فیلم سبک تر است و تنها ۷۲۵ گرم وزن دارد، و در حال حاضر با قیمت بسیار گزاف ۸۹۹۵ دلار در بازار به فروش می رسد.

هنوز مشخص نیست که GFX 50S در زمان عرضه چه قیمتی خواهد داشت، اما پیش بینی ها حاکی از آنند که این قیمت در زمان عرضه نباید بیشتر از ۵۰۰۰ دلار باشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato