گوپرو بالاخره از پهپاد چهار پره و تاشوی Karma رونمایی کرد

گوپرو بالاخره از پهپاد چهار پره و تاشوی Karma رونمایی کرد

کمپانی گوپرو به تازگی از اولین پهپاد خود به نام Karma رونمایی به عمل آورده که نخستین بار، طی کنفرانس Code سال ۲۰۱۵ معرفی شده بود و سپس عرضه اش تا سال جاری میلادی به تعویق افتاد. بزرگترین مزیت پهپاد Karma نسبت به سایر رقبا، سهولت استفاده از آن است؛ برای شروع، کارما از طراحی تاشو بهره می برد و به همین جهت، حمل آن به سادگی صورت خواهد گرفت.

خریداران پهپاد، به کمک کنترلری که بی شباهت به کنسول قابل حمل Nvidia Shield نیست، قادر به کنترل پهپاد گوپرو خواهند بود. نیمی از این کنترلر، به نمایشگری لمسی اختصاص یافته و در نیمه دیگر آن، دو جوی استیک به همراه چند دکمه قرار گرفته است.

درون مورد بحث را می توان به همراه اکشن کم های Hero 5 Black ،Hero 5 Session (که در کنار کارما معرفی شدند) و Hero 5 به پرواز درآورد. در بخش جلویی پهپاد گوپرو، نوعی حلقه سه محوره قرار گرفته که با قرار دادن دوربین در آن، می توان لرزش را برطرف کرد و تصویری روان به ثبت رساند. باید خاطر نشان کرد که امکان جداسازی این حلقه و استفاده جداگانه از آن نیز وجود دارد که مشابه چنین ایده ای را پیشتر در پهپاد Typhoon کمپانی چینی Yuneec دیده بودیم.

کمپانی گوپرو در کنار کارما، از اپلیکیشنی نیز رونمایی کرد که امکان مشاهده فید زنده ویدیویی را برای اشخاص ثالث فراهم می آورد. در حال حاضر مشخص نیست که کارما از چه سیستمی برای دنبال کردن اشیا استفاده می کند؛ مسئله ای که در دیگر پهپادهای مشابه به کمک جی پی اس موبایل های هوشمند یا دستگاهی جداگانه در جیب کاربر برطرف شده است.

در نهایت باید اشاره کرد که پهپاد کارما، به صورت جداگانه قیمتی معادل ۷۹۹ دلار خواهد داشت و در ۲۳ اکتبر سال جاری میلادی (۲ آبان ماه) به بازار خواهد آمد. ضمناً در صورت تمایل می توان پهپاد مورد اشاره را به همراه دوربین های Hero 5 یا Hero 5 Session با قیمت ۱۰۹۹ و ۹۹۹ دلار تهیه نمود.

karma_8.0-w600

karma_1.0-w600 karma_13.0-w600 karma_11.0-w600 karma_10.0-w600 karma_9.0-w600 karma_7.0-w600 karma_6.0-w600 karma_5.0-w600 karma_4.0-w600 karma_3.0-w600 karma_2.0-w600

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato