ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل یک کمپانی دیگر را در حوزه یادگیری ماشینی تصاحب کرد

شرکت های فعال در حوزه یادگیری ماشینی، یکی پس از دیگری تحت مالکیت اپل در می آیند. این کمپانی پس از خرید Perceptio در اواخر سال 2015 و تصاحب Turi در چند ماه قبل، به ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۰

شرکت های فعال در حوزه یادگیری ماشینی، یکی پس از دیگری تحت مالکیت اپل در می آیند. این کمپانی پس از خرید Perceptio در اواخر سال 2015 و تصاحب Turi در چند ماه قبل، به تازگی تیم هندی/آمریکایی متخصص حوزه machine learning با نام Tuplejump را نیز به مجموعه خود افزود.

شایعات مربوط در این زمینه از چندی پیش در دنیای تکنولوژی پیچیده بود، و اکنون به حقیقت پیوسته. در واقع سخنگوی کمپانی مورد بحث در پاسخ به سؤال خبرنگار TechCrunch در مورد خرید Tuplejump به صورت تلویحی آن را تأیید کرده و گفت: «اپل هر از گاهی اقدام به خرید شرکت های فناوری کوچک تر می نماید، ولی نمی توانیم برنامه ها و اهداف خود را با شما در میان بگذاریم.»

تجربه نشان داده اهالی کوپرتینو زمانی از پاسخ مبهم فوق استفاده می کنند که به دلایل مختلف نمی توانند از جواب مثبت صریح استفاده کنند.

اما اگر نام Tuplejump چندان برایتان آشنا نیست، تعجب نکنید. این وضعیت برای بیشتر کمپانی های معتبر و فعال در حوزه یادگیری ماشینی صحت دارد، و معمولاً فقط متخصصین داده حرفه ای از وجود آنها باخبر هستند. وب سایت این کمپانی در حال حاضر از دسترس خارج شده، اما با نگاه به آرشیو آنها می توان اطلاعاتی در مورد این تغییر و تحول مشاهده کرد.

گفتنی است شرایط این قرارداد هنوز مشخص نیست، اما ظاهراً اپل علاقه زیادی به FiloDB دارد. این پروژه منبع باز که توسط Tuplejump ارائه شده، قادر است الگوریتم ها و روش های تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشینی را به صورت کارآمد و بلادرنگ روی حجم عظیمی از کلان داده اعمال نماید.

با این تفاسیر و با توجه به سیاست انحصارطلبانه اپل، انتظار می رود پروژه FiloDB به زودی از حالت منبع باز درآمده و تحت مالکیت انحصاری اهالی کوپرتینو قرار گیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی