ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نگاهی به قابلیت های دستیار گوگل روی موبایل های پیکسل

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل نطق سخنرانی خود در مراسم امروز اهالی مانتین ویو را با صحبت درباره هوش مصنوعی آغاز کرد و گفت که می خواهد تجربه ای منحصر به فرد از گوگل برای ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۳ مهر ۱۳۹۵ | ۲۰:۱۹

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل نطق سخنرانی خود در مراسم امروز اهالی مانتین ویو را با صحبت درباره هوش مصنوعی آغاز کرد و گفت که می خواهد تجربه ای منحصر به فرد از گوگل برای تک تک کاربران فراهم آورد. گوگل اوایل سال جاری میلادی، شمه ای از قابلیت های دستیار دیجیتالی خود را در کنفرانس توسعه دهندگان I/O به نمایش گذاشت و این دستیار در قالب نوعی بات روی پیامرسان Allo در دسترس است.

اما پیچای عقیده دارد که چنین چیزی کافی نیست و دستیار دیجیتالی گوگل باید به شکلی فراگیر در دسترس مخاطبان قرار گیرد؛ به همین جهت ساکنین مانتین ویو برخی از قابلیت هایی که این دستیار صوتی با خود به موبایل های هوشمند می آورد را به نمایش گذاشتند.

Rick Ostreloh، مدیر بخش سخت افزار گوگل طی همایش مورد بحث پا به صحنه گذاشت و توضیحاتی درباره چگونگی توسعه سخت افزار بر مبنای هوش مصنوعی گوگل ارائه داد. وی که برای توضیحات خود، موبایل پیکسل جدید گوگل را مثال می زد توضیح داد با فشار دادن دکمه هوم، دستیار دیجیتالی گوگل به سخنان شما گوش خواهد سپرد؛ یعنی درست شبیه به هنگامی که با گفتن عبارت OK Google، قابلیت Google Now را فعال می کردیم.

در نمایش اهالی مانتین ویو دیدیم که دستیار گوگل مجموعه ای از رویدادهای مختلف در سالن تئاتر Hearst Greek را بعد از پرسش کاربر در این باره به نمایش در آورد. بعد وقتی از او خواسته شد تا آهنگی از گروه The Lumineers پخش شود، دستیار گوگل ویدیویی را در یوتوب مقال دیدگان قرار داد و موزیک به صورت خودکار شروع به پخش کرد. ضمناً می توان از دستیار گوگل، تصاویری مربوط به تاریخی معین را خواست و آن، تصاویر متعلق به تاریخ مد نظر را به صورت خودکار یافته و نمایش می دهد.

پیچای در ادامه توضیح داد که گوگل کیفیت هوش مصنوعی خود را از 89.6 درصد در سال 2014، به 93.9 درصد در حال حاضر افزایش داده و این مسئله به هوش مصنوعی کمک خواهد کرد تا تصاویر دقیق تری مطابق خواسته کاربران در گوگل فوتوز به نمایش درآورد. بنابراین، این مسئله به دستیار دیجیتالی ساکنین مانتین ویو کمک خواهد کرد تا به کاربران کمک کند. موبایل های پیکسل هم از نرم افزار جداگانه فوتوز بهره مند خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی