معرفی ب ام و سری 5 2017؛ طوفان تکنولوژی در قالبی تکراری

معرفی ب ام و سری 5 2017؛ طوفان تکنولوژی در قالبی تکراری

ب ام و در چند ماه اخیر و درست در اوج دوران پر افتخار گذر از یکصد سالگی، روزهای نسبتا سختی را در بازار فروش تجربه می کند و براساس شواهد موجود در حال واگذار کردن جایگاه برتر خود در زمینه فروش خودروهای لوکس به رقیب قدیمی اش، مرسدس بنز است.

اما چنین فراز و نشیب هایی در دنیای پر رقابت امروزی طبیعی است و مدیران ب ام و برنامه گسترده ای را برای محصولات آینده خود تدارک دیده اند.

bmw 5-4

پس از معرفی چند کانسپت شگفت انگیز در طی نمایشگاه های خودرو مهم امسال، حالا ب ام و سرانجام نسل جدید سری پنج را معرفی کرده است که در واقع مهمترین محصول این شرکت در سال ۲۰۱۶ به حساب می آید و قرار است به عنوان مدل ۲۰۱۷ راهی بازار فروش شود.

bmw 5-5

در ظاهر تفاوت های مدل جدید نسبت به نسل قبلی جزئی به نظر می رسد و برخی افراد نیز از شباهت کلی بدنه سری پنج جدید با سری هفت گلایه می کنند، اما مهندسان ب ام و تاکید دارند که هیچ نقطه ای از این ۵ تازه با نسل های پیشین اشتراک ندارد و با یک خودرو کاملا تازه روبرو هستیم.

bmw 5-6

جزییات فنی، طراحی و مهندسی در مورد این ب ام و بسیار است اما به شکل کلی می توان گفت که وزن کلی شاسی و بدنه نسبت به مدل قبلی در حدود ۱۰۰ کیلوگرم کاهش یافته، موتورها و گیربکس ها ارتقاء پیدا کرده اند، امکان سفارش نمونه دو دیفرانسیل برای تمامی انواع مدل های این خودرو به وجود آمده و فنربندی چرخ های جلو به جناغی دوبل و چرخ های عقب به مولتی لینک ۵ اتصالی تغییر یافته است.

BMW 5-7

در عین حال سری پنج جدید رشد ابعادی اندکی را در حد چند میلیمتر در تمامی جهات تجربه کرده است و به لطف بهره مندی از شاسی مشترک با سری هفت، فضای داخلی بسیار راحتی را در کلاس خود ارائه می دهد.

BMW 5-9

مدیران ارشد ب ام و هدف خود از خلق این نسل جدید را ساخت محصولی در حد واسط سری ۳ و سری هفت با راحتی مدل لوکس تر و ویژگی های اسپرت در حد سری ۳ عنوان کرده اند.

BMW 5-10

با این حساب انتظار می رود که با سری پنجی بسیار چابک، کم مصرف و خوش فرمان طرف باشیم و آنطور که از اطلاعات فنی اولیه بر می آید نیز در عمل همین اتفاق را شاهد هستیم، آنچنان که شتاب صفر تا صد نسل تازه ۵۵۰ حتی از M5 نسل قبل بهتر است.

BMW 5-11

در نقطه مقابل ب ام و موفق به ساخت مدل هیبریدی ۵۳۰ شده است که یک خودرو تکنولوژیک فوق العاده از حیث مشخصات فنی و اقتصادی به حساب می آید و ضمن ارائه قدرت و سرعت مناسب، مصرف سوختی بسیار اندک (۱.۷ الی ۲.۰ لیتر در طی یکصد کیلومتر) مسافت دارد.

BMW 5-13

ب ام و همچنین در راستای بهبود ضریب آیرودینامیک این مدل بسیار تلاش کرده است و ماحصل این تلاش ثبت رقم باورنکردنی ۰.۲۲ است که قابل قیاس با مدل عجیب و غریب i8 قلمداد می شود و رکوردی تازه برای سدان های خانوادگی است.

BMW 5-18

این مهم با استفاده از جلوپنجره فعال حاصل شده، به شکلی که جلوپنجره سری پنج جدید تنها در زمان نیاز رادیاتور به خنک کاری باز شده در سایر مواقع با بستن شدن دریچه ها و شکاف ها، شرایط آیرودینامیکی خودرو بهینه می شود.

BMW 5-20

همچنین مطالعات گسترده ای در راستای بهبود جریان هوادر بخش های کناری بدنه و جریان گذرنده از فضای زیر خودرو انجام شده است تا تمام قطعات بدنه بهترین شکل و موقعیت آیرودینامیکی موجود را داشته باشند.

bmw 5-3

BMW 5-14

BMW 5-15

تمام این ها در حالیست که جزییات فنی نسل جدید M5 هنوز مشخص نیست اما براساس اطلاعات اولیه قرار است با اولین M5 دو دیفرانسیل تاریخ با قدرت تقریبی ۶۰۰ اسب بخار مواجه باشیم که می تواند رکورد های مربوط به سریعترین سدان تولید انبوه جهان را بار دیگر ارتقاء دهد.

bmw 5-2

گفتنی است که نسل قبلی سری پنج در مدل ۵۲۸i در بازار کشورمان بسیار موفق بوده است و حالا قرار است این مدل با ۵۳۰i جایگزین شود، همچنین براساس قوانین فعلی گمرک ایران، امکان واردات مدل هیبریدی ۵۳۰e نیز وجود خواهد داشت، اما بعید است که واردات نسل تازه سری پنج به ایران زودتر از سال ۲۰۱۸ اتفاق بیافتد.

bmw 5-1

 

BMW 5-16

BMW 5-12

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato