هدست هولولنز مایکروسافت راه خود را به بازار شش کشور دیگر باز کرد

هدست هولولنز مایکروسافت راه خود را به بازار شش کشور دیگر باز کرد

تکنولوژی نوپای واقعیت مجازی چند وقتی است که توجه قشر اعظمی از مخاطبان را به خود جلب کرده؛ HTC Vive و آکیلس ریفت اوایل امسال عرضه شدند، Gear VR سامسونگ یکی از اولین پیشگامان واقعیت مجازی بود و سونی هم بالاخره امروز هدست پلی استیشن وی آر را به بازار فرستاد. شکی نیست که واقعیت مجازی در حال تغییر چشم انداز تکنولوژی های قابل حمل است و از میان تمام هدست ها، شاید هولولنز مایکروسافت جالب توجه ترین دستگاه باشد.

هولولنز مایکروسافت را دقیقاً نمی توان یک هدست واقعیت مجازی خواند و تمرکز آن روی ارائه تکنولوژی واقعیت افزوده، با آوردن لایه هایی دیجیتالی روی دنیای واقعی، معطوف شده است؛ با این حال می توان آن را در دسته بندی کلی هدست های واقعیت مجازی قرار داد.

مایکروسافت برای نخستین بار در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵ از هولولنز رونمایی کرد و در حالی که زمان زیادی تا تولد دو سالگی این هدست واقعیت افزوده باقی نمانده، اهالی ردموند خبر از عرضه آن در بازار کشورهایی به جز آمریکای شمالی داده اند. نسخه توسعه دهندگان هولولنز مدتی است که در ایالات متحده و کانادا در دسترس قرار گرفته اما به گفته مایکروسافت، از این پس امکان خرید آن در شش کشور دیگر نیز مهیا خواهد بود.

از این پس هولولنز در کشورهای آلمان، ایرلند و فرانسه با قیمت ۳۲۹۹ یورو به فروش خواهد رسید و این قیمت برای بریتانیا به ۲۷۱۹ پوند می رسد. از طرف دیگر توسعه دهندگان استرالیایی و نیوزلندی نیز به ترتیب با قیمت ۴۳۶۹ و ۴۶۹۹ دلار قادر به تهیه این هدست و توسعه اپلیکیشن های مناسب برای آن خواهند بود.

ناگفته نماند که گرچه پیش خرید هولولنز در این شش کشور باز شده، اما خریداران باید تا اواخر ماه نوامبر برای دریافت محصول خود منتظر باقی بمانند. ضمناً مایکروسافت هنوز صحبتی درباره عرضه هولولنز در اقصی نقاط جهان به میان نیاورده، با این همه به نظر می رسد که در آینده نزدیک شاهد تزریق آن به بازار سایر کشورهای اروپایی و آسیایی نیز خواهیم بود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato