بالمر: مایکروسافت در سال 2010 قصد داشت فیسبوک را با 24 میلیارد دلار خریداری کند

بالمر: مایکروسافت در سال 2010 قصد داشت فیسبوک را با 24 میلیارد دلار خریداری کند

معمولاً معاملاتی که به سرانجام نمی رسند حکایتی در دل خود دارند؛ تجربه نشان داده بهترین و سودآورترین معاملات، آنهایی هستند که انجام نمی شوند.

در سال ۲۰۱۰ فیسبوک در ابتدای اوج گیری خود بود و هنوز به ارزش ۳۷۴ میلیاردی فعلی دست نیافته بود. «استیو بالمر» مدیر عامل وقت مایکروسافت شب گذشته در گفت و گویی با وب سایت CNBC اذعان کرده ردموندی ها در آن سال قصد خرید شبکه اجتماعی مشهور را به ارزش ۲۴ میلیارد دلار داشته اند.

«تصور می کنم در آن دوره ارزش کمپانی فیسبوک در همین اندازه بود، اما با سرعت بسیار زیادی در مراحل رشد و توسعه به سر می برد؛ مارک زاکربرگ پیشنهاد مایکروسافت را بدون تعلل رد کرد و ما به آن احترام می گذاریم.»

گفتنی است کمپانی توسعه دهنده ویندوز در حال حاضر مالک ۱.۶ درصد از سهام فیسبوک است؛ بالمر اواسط سال ۲۰۱۴ از سمت خود به عنوان مدیر عامل مایکروسافت کناره گیری کرده و «ساتیا نادلا» به عنوان جایگزین انتخاب شد. در دوره مدیریت استیو، مایکروسافت میلیاردها دلار از دست داد و پروژه های ناموفقی را پشت سر گذاشت.

اما مارک زاکربرگ در حال حاضر با سرمایه خالص ۵۶ میلیارد دلار، چهارمین فرد ثروتمند دنیا بوده و فیسبوک فعالیت های خود را روز به روز گسترش می دهد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato