گوگل برای حذف رد پای HTC از موبایل های پیکسل تلاش زیادی کرده است

گوگل برای حذف رد پای HTC از موبایل های پیکسل تلاش زیادی کرده است

همان طور که می دانید گوگل تأکید می ورزد موبایل های پیکسل را خودش ساخته و از عبارت made by Google در کمپین های تبلیغاتی اش استفاده می کند. اگرچه کمپانی HTC در نقش تولیدکننده اولیه طرح یا ODM ظاهر شده، اما دیروز هم دیدیم که در بین قطعات داخلی اسمارت فون های مذکور نیز اثری از تایوانی ها به چشم نمی خورد و فقط باتری دستگاه توسط آنها ساخته شده.

اما علی رغم این موضوع، شواهد اخیر نشان می دهند گوگل و HTC همکاری نزدیکی در توسعه این تلفن همراه داشتند، و جالب تر اینکه نقش تولیدکننده تایوانی بسیار پررنگ تر از آن چیزی بوده که اهالی مانتن ویو اعلام می کنند.

یکی از مهندسین HTC در همین رابطه تصویری را منتشر کرده و فاش ساخت که قطعه کدی با نام «htc_cerberus» از تمامی کدهای موجود در فرمور موبایل های پیکسل حذف شده. همچنین «جان سایر» محقق امنیتی اندروید نیز در بررسی فرایند بوت به کدهای متعددی از HTC برخورده است.

htc-cerberus-code

اما دلیل این همه محکم کاری چه بوده؟ ظاهراً تمامی اقدامات فوق و حذف ردپای کمپانی تایوانی از دیوایس های گوگل از جنبه تبلیغاتی و بازاریابی صورت گرفته. به عقیده مدیران ارشد این شرکت، ساخت یک تلفن همراه واقعی توسط خودشان می تواند به آنها در رقابت با اپل و مایکروسافت کمک نماید.

حال باید دید آیا استراتژی فوق مثمر ثمر خواهد بود و آیا این غول جستجو (البته با کمک شایان HTC) می تواند خودش را به عنوان تولیدکننده مطرح در حوزه سخت افزار به جهانیان بقبولاند یا خیر.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato