گزارش مالی سه ماهه سوم نوکیا منتشر شد؛ برای سومین فصل پیاپی زیان ده

گزارش مالی سه ماهه سوم نوکیا منتشر شد؛ برای سومین فصل پیاپی زیان ده

همزمان با دیگر شرکت های طرح حوزه تکنوژی چندی قبل نوکیا نیز گزارش مالی سه ماهه اخیر خود را منتشر نمود و در آن خبر داد که برای سومین فصل پیاپی کسب و کارش در حوزه شبکه های موبایلی زیان ده بود و هزینه های ناشی از خرید آلکاتل نیز بار سنگینی را بر دوش آن گذاشته.

این شرکت فنلاندی ارائه دهنده تجهیزات مخابراتی و ارتباطی امروز اعلام کرد که علیرغم این مساله تلاش هایش برای گسترش شمار محصولات خود را ادامه می دهد تا از این طریق افت فروشش در بازار زیرساخت های موبایلی را جبران نماید.

علاوه بر این گفته شده که Timo Ihamuotila مدیر ارشد امور مالی نوکیا چندی قبل از سمت خود استعفا داده و به یک کمپانی خوشه ای به نام  ABB در سوئیس پیوسته. لازم است اضافه نماییم که به دنبال انتشار گزارش مالی نوکیا ارزش سهام این شرکت حدود هشت درصد در هلسینکی افت داشت.

طبق اعلام این شرکت زیان خالص آن در سه ماهه منتهی به سی سپتامبر برابر با ۱۲۵ میلیون یورو بوده، این در حالی است که کسب و کار آن در بازه زمانی مشابه سال قبل ۱۵۲ میلیون یورو سود خالص داشته.

درآمدهای نوکیا نیز برابر با ۵.۸۹ میلیارد یورو (به خاطر نهایی شدن قرارداد آن با الکاتل) عنوان شده که نسبت به رقم ۳.۰۴ میلیارد یورویی در بازه زمانی مشابه سال قبل افزایش داشته. این کمپانی همچنین اعلام نموده که مجموع درآمدهایش در کنار آلکاتل در سه ماهه سوم سال قبل به رقم ۶.۴۰ میلیارد یورو می رسید.

فروش واحد موبایل نوکیا در بازه زمانی یاد شده ۱۵ درصد تنزل داشت

گفتنی است در ماه های اخیر صنعت تجهیرات مخابراتی شاهد کاهش شدید تقاضا برای محصولات شبکه بوده چراکه بسیاری سال قبل پروسه تجهیز به جدیدترین شبکه بیسیم یعنی 4G را انجام داده و به نظر نمی رسد که به روزرسانی به شبکه نسل پنجم تا سال ۲۰۲۰ میلادی عملیاتی گردد.

در عین حال نوکیا و اریکسون مدتی است که شاهد رقابت سنگین شرکت های چینی نظیر ZTE هستند که کالاها و خدمات خود را با قیمت های به مراتب پایین تر به مشتریان عرضه می کنند.

این شرکت همچنین اعلام کرده که فروش واحد موبایل آن در بازه زمانی یاد شده ۱۵ درصد تنزل داشته و به رقم ۳.۳۲ میلیارد یورو رسیده است.

فروش Nokia Technologies هم که در اصل مالکیت دارایی های معنوی این شرکت را در اختیار دارد رشد سال به سال دو برابری را تجربه کرده و به رقم ۳۵۳ میلیون یورو رسیده که علت این مساله نیز توافق های اخیر آن با سامسونگ برسر استفاده از پتنت های مخابراتی اش است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato