نتایج فاجعه بار تویوتا هایلوکس در تست هندلینگ [تماشا کنید]

نتایج فاجعه بار تویوتا هایلوکس در تست هندلینگ [تماشا کنید]

نتایج فاجعه بار تویوتا هایلوکس در تست هندلینگ [تماشا کنید]

تویوتا هایلوکس را می توان یکی از پرطرفدارترین خودروهای پیکاپ جهان بر شمرد که با کارایی شگفت انگیز و قابلیت های خارج جاده ای اش از طرفداران بسیاری برخوردار است.

اما این وانت که با قیمتی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان به عنوان گران قیمت ترین وانت موجود در بازار شناخته می شود، چندان مناسب مانور دهی ناگهانی نیست و در این مورد به نسبت باقی رقبا عملکرد بسیار ضعیفی دارد.

toyota-hilux-sr5-2015

مجلات خودرویی کشور سوئد همواره تستی با نام MOOSE که اختصار جمله" تست مانور ناگهانی" است را برای اکثر خودروها برگزار می کنند و با منتشر کردن نتایج آن و همینطور مقایسه خودورهای شرکت کننده با دیگر رقبا، هر از گاهی جنجال به پا می کند.

حال این مجله سوئدی Teknikens Värld در ویدیوی به بررسی دو مدل هایلوکس ۲۰۰۷ و ۲۰۱۶ می پردازد و نه تنها دو نسل مختلف هایلوکس را با یکدیگر مقایسه می کند بلکه با مقایسه این پیکاپ با دیگر رقبا عملکرد بسیار ضعیف هایلوکس را  به تصویر می کشد.

288px-Moose_test.svg-w600-h600

این تست با سرعت در حدود ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت اجرا می شود، اما تویوتا با سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت به راحتی در معرض چپ کردن قرار می گیرد و حتی به استاندارد های رایج هم نمی رسد.

این درحالیست که تقریبا تمام رقبای هایلوکس به راحتی توانایی پشت سر گذاشتن این تست را دارند و حتی با سرعت های بالاتر دچار ناپایداری نمی شوند اما هایلوکس تا مرز چپ شدن پیش می رود.

این آزمون که به زبان فارسی آزمون گوزن ترجمه می شود، برای دوری از برخورد با یک شی ثابت یا حتی جانداری همچون گوزن که به صورت ناگهانی در وسط جاده قرار گرفته برگزار می شود.

در ادامه شما را با تماشای این ویدیو دعوت می کنیم. شما فکر می کنید چند درصد از خودروهای تولید داخل توانایی گذر از این آزمون را داشته باشند؟

البته به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم که چنین تستی را با خودرو خود امتحان کنید، در واقع بسیاری از خودروهای فاقد ESP در چنین تستی پایداری خود را از دست می دهند و دچار حادثه می شوند.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل