چینی ها سریع ترین قطار مگلو عملیاتی جهان را با سرعت 600 کیلومتر بر ساعت می سازند

چینی ها سریع ترین قطار مگلو عملیاتی جهان را با سرعت 600 کیلومتر بر ساعت می سازند

شرکت حمل و نقل ریلی چین (CRRC) که یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان قطار در جهان محسوب می شود، به تازگی اقدام به ساخت نسل جدیدی از قطارهای مگلو نموده که می تواند به سرعت ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد، یعنی از تمام ترن های عملیاتی کنونی سریع تر خواهد بود.

به گزارش Smart Rail World به نقل از خبرگزاری Xinhua این کمپانی دولتی خط ریلی ۵ کیلومتری را برای تست این قطار ساخته است. آنها همچنین روی نسخه ضعیف تر این تکنولوژی با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز کار می کنند تا تکنولوژی بومی و سیستم های استانداردی را برای نسل نوین حمل و نقل مگلو با سرعت متوسط و بالا پیاده سازی نمایند.

گفتنیست خطوط ریلی سریع السیر چین به طول بیش از ۲۰ هزار کیلومتر، بزرگ ترین نمونه در سطح جهان به شمار می رود که بیش از ۵۳۸ میلیارد دلار سرمایه دولتی به آن تزریق شده است.

طی سال های اخیر بسیاری از کمپانی های ریلی در پی دستیابی به سرعت های بالاتر بوده اند. سال گذشته قطار مگلو در ژاپن به سرعت ۵۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید و رکوردی ۱۲ ساله را جابجا نمود، ضمن اینکه پس از آن در تست دیگری به رکورد ۶۰۳ کیلومتر بر ساعت نیز دست یافت، اما به خاطر مشکلات زیرساختی و هزینه ساخت ریل ها، استفاده تجاری از آن تا سال ۲۰۲۷ عملی نخواهد بود.

در حال حاضر قطار مگلو شانگهای سریع ترین ترن عملیاتی در جهان به شمار می رود که هر روز بارها مسیر بین این شهر و فرودگاه بین المللی پودنگ را با سرعت ۴۳۰ کیلومتر بر ساعت می پیماید.

لازم به ذکر است پروژه های پیشرفته کمپانی CRRC تنها به کشور چین محدود نیست. آنها برنامه هایی را در انگلستان، استرالیا، جنوب شرقی آسیا، ایران، مکزیک، ترکیه، تایلند، اندونزی و روسیه نیز در دست اجرا دارند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato