همه چیز درباره آیفون 13
تهدید هوش مصنوعی از آنچه فکر می کنید به شما نزدیک تر است

تهدید هوش مصنوعی از آنچه فکر می کنید به شما نزدیک تر است

بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری. این رقمی است که ۲۲۴ سرمایه گذار حاضر در همایش «Web Summit» تا کنون در زمینه های مختلف دنیای تکنولوژی هزینه کرده و امید دارند در آینده از سرمایه گذاری های خود برداشت هایی مناسب داشته باشند.

این افراد عقیده دارند که هوش مصنوعی جایگزین مشاغل کارکنان می شود، اما دولت ها برای رو به رو شدن با چنین مقوله ای آمادگی های لازم را ندارند.

Web Summit که در لیسبونِ پرتقال برگزار می شود، میزبان ۲۲۴ سرمایه گذار جهانی و بزرگ بود و در یک رای گیری جمعی، ۹۳ درصد از سرمایه گذاران عنوان کردند که دولت ها برای رو به رو شدن با بیکاری هایی که از پیشرفت هوش مصنوعی به وجود می آیند، آماده نیستند.

۵۳ درصد نیز معتقد بوده اند که هوش مصنوعی می آید تا میلیون ها شغل را نابود کند. البته کمی واضح تر که به گوشه و کنار دنیا نگاه کنیم، همین حالا چنین اتفاقی در حال رخ دادن است. خودروها و کامیون های خودران روز به روز به واقعیت نزدیک تر می شوند در حالی که تراکتورهای اتوماتیک نیز در دست توسعه قرار دارند. همچنین در ابتدای سال ۲۰۱۶، شرکت فاکسکان ۶۰ هزار کارمند خود را با ربات جایگزین کرد.

کلیت اقتصاد معمولاً بر اساس کار کردن مردم، حقوق گرفتن آنها، پرداخت مالیات و در نهایت گذران زندگی افراد جلو می رود اما پژوهشگران آکسفورد در این میان خبر می دهند که نیمی از مشاغل کنونی، در برابر هوش مصنوعی، ربات ها و همچنین خودکار سازی ماشینی آسیب پذیر هستند و نیمی از شاغلان استعداد از دست دادن کار خود را در آینده دارند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato