معرفی بازی Bowmasters؛ کمانداران

خیلی کم پیش می آید کمپانی تقریبا تمام بازی هایش به موفقیت رسیده و مخاطبین از آن استقبال نمایند. وقتی می گوییم «موفقیت» به دو یا سه میلیون دانلود اشاره نداریم، از رقم خیلی بیشتری صحبت می کنیم. گیم لافت را ببینید، اپلیکلیشن هایش را معمولا ده ها میلیون بازیکن انجام می دهند. یا سوپرسل که با عناوینش خواب و خوراک را از مردم گرفته است. مینی کلیپ را هم می توانیم یکی از همین توسعه دهندگان بنامیم.

آن ها با تکیه بر «رقابت دو نفره» و ارائه مکانیزم های گیم پلی ساده ولی سرگرم کننده توانسته اند موفقیت های زیادی را به دست بیاورند. کار تا جایی پیش رفته که نام همین استودیو روی یک اپلیکیشن کافی خواهد بود تا بازیکن ها چشم بسته دست به تجربه آن بزند. همین هفته عنوان بعدی این کمپانی با نام Bowmasters به انتشار رسید و اگر خواهان تجربه ای فراموش نشدنی همانند بقیه عناوین مینی کلیپ هستید، با ما همراه باشید.

bowmasters-mobile-game

بعضی شخصیت ها مشابه کاراکترهای معروف [همانند ماریو] هستند. بد نیست بدانید بازی چندین حالت گیم پلی داشته که می توانید هر کدام را خواستید انجام دهید. از این بین هم اکنون توانایی انجام مسابقات آنلاین فراهم نبوده و تنها باید به حالت گیم پلی دو نفره روی یک دیوایس اکتفا نمایید.

نه سادگی مکانیزم و نه جذابیت های گیم پلی؛ به اعتقاد ما بزرگترین المان مثبت ساخته های مینی کلیپ رقابت بین بازیکن ها است. آن ها با المان هایی که گفتیم، سعی می کنند مخاطبین را به یک مسابقه نه چندان طولانی فرستاده و هیجان را به بازیکن ها هدیه بدهند. شاید Short & Sweet بهترین کلمه ای باشد که با آن بتوانیم عناوین این کمپانی را توصیف نماییم؛ طی زمانی کم تجربه ای فوق العاده با مکانیزم های گوناگون خواهید داشت.

اکنون به این مسئله اهمیت مناسب استراتژی ها برای کسب امتیازات و رقابت با دوستان هم اضافه نمایید تا بدانید که مینی کلیپ برای موفقیت چه قدر هوشمندانه عناوینش را ساخته است. خوشبختانه Bowmasters با وجود گیم پلی کاملا متفاوت خود نسبت به تمام اپلیکیشن های مینی کلیپ، همچنان از این قاعده پیروی کرده و روزها سرگرم تان می نماید. اینجا دو مبارز رو به رو یکدیگر قرار گرفته و باید با پرتاب تجهیزات جنگی حریف را شکست دهید.

bowmasters-miniclip-com

سازنده تصمیم گرفته تا عنوانش را بر پایه قوانین فیزیک بسازد. جدا از این که با ضربه به قسمت های گوناگون بدن حریف نتیجه ای متفاوت [کاهش سلامتی] خواهید دید، آن ها به عقب هم پرتاب خواهند شد. بنابراین برای ضربه بعدی مجبورید تا یک استراتژی متفاوت به کار بگیرید.

مهمترین کاری که انجام می دهید نشانه گیری است؛ این که بدانید چه قدر دست کاراکتر را عقب برده [برای افزایش قدرت] و با چه زاویه ای پرتاب کنید. جالب اینجاست مینی کلیپ برای گریز از کلیشه ها، چندین شخصیت با اسلحه های متفاوت گذاشته که بسته سلیقه قابلیت انتخاب آن ها را خواهید داشت. بد نیست بدانید بعضی از تجهیزات دو مرحله ای بوده و هنگام پرتاب با کلیک دوباره روی صفحه لمسی تغییراتی را مشاهده می نمایید.

پیش از اتمام مطلب بیایید یک نگاه کوتاه به بخش گرافیک بیندازیم. توسعه دهنده تصمیم گرفته با استفاده از رنگ های شاد، ذات خونین Bowmasters را کاهش دهد که تصمیم درستی هم بود. چون با این المان شاهد افزایش جنبه فان یا شادی آور این عنوان هستیم. حرف های خود را این گونه به پایان می رسانیم که مینی کلیپ با عنوان جدیدش باز هم توانایی هایش را نشان داد و تجربه اش مطمئنا برای بازیکن های اسمارت فون ها از واجبات است.

bowmasters-game

Bowmasters عنوانی عاری از هرگونه مشکلات نیست. تفاوت بین مرحله ها چندان زیاد نبوده و توسعه دهنده باید با المان های بیشتر منطقه ها را متفاوت نماید تا بازیکن ها از روش های گوناگونی برای پیروزی استفاده کنند.

bowmasters-miniclip

بله، Finish Him! استودیو سازنده با الهام از بازی معروف مورتال کمبت چندین تمام کننده برای شخصیت ها قرار داده و با برخورد تیر نهایی به رقیب شاهد آن خواهید بود. بالاتر از حرکت کاراکترها پس از ضربه به عقب گفتیم، گاهی اوقات به خاطر محیط شخصیت ها هیچگونه حرکتی نداشته و سرجای خود می ایستند. بنابراین می توانید از همان زاویه قبلی استفاده کنید که المان جالبی نیست و اهمیت دقت را کاهش می دهد.

Bowmasters
  • Bowmasters
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Miniclip
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: 168 / 38 مگابایت
دانلودمطالب مرتبط

معرفی بازی Three Swipes؛ سین مثل سادگی

به محبوبیت بازی هایی همانند 2048 یا Flappy Bird نگاه کنید. نه تیم بزرگی پشت ساخت بازی قرار نداشت، نه شاهد گرافیک چشم نوازی بودیم. سازنده تنها با پرداخت به ایده ای فوق العاده ساده توانست به موفقیت هایی برسد که بعضی استودیوها سال ها به انتظارش نشسته اند؛ عناوینی که با وجود سادگی خود،... ادامه مطلب

معرفی بازی Drive Ahead! Sports؛ گلادیاتورها فوتبالیست شدند

برای نمایش قدرت های خود حتما لازم نیست حمام خون به راه بیاندازید؛ این درسی است که Dodreams با ادامه عنوان محبوبش می خواهد به گلادیاتورها یاد دهد. استفاده از ایده های فرعی برای ساخت قسمت های بعدی را می توانیم از معروف ترین روش های ساخت بازی های ویدیویی بنامیم. Assassin's Creed Black Flags... ادامه مطلب

ورزش به سبک دیجیتال؛ بهترین بازی‌های ورزشی موبایل که باید تجربه کنید

با اینکه شاید روند توسعه و پیشرفت بازی‌های ورزشی نسبت به سایر سبک‌ها طی سال‌های اخیر درجا زدن‌های بیشتر و نوعی تکرار را به خود دیده اما این بازی ها آنقدر هیجان و جذابیت دارند که با همین روند هم جای پای خود را بین گیمرها ثابت نگاه داشته‌اند. این مقوله شامل بازی های ورزشی... ادامه مطلب

معرفی بازی Deer Hunter 2017؛ شکارچی استخوان

همیشه داشتن یک ایده جدید به معنای ساخت ادامه نیست. سالیانه بازی های گوناگونی را میبینیم که با وجود مکانیزم های جالب، تفاوت چندانی با پیشینیان خود نداشته و طبیعتا همین مسئله را هم می توانیم از بزرگترین نقاط ضعف این عناوین بنامیم. اما بعضی توسعه دهندگان برای رهایی از این مشکلات از یک سیاست... ادامه مطلب

هفت سنگ؛ فلپی‌برد چگونه جان انسان‌ها را گرفت؟

اگر نینتندو برنامه‌هایش را عوض نکند، پروژه بعدی ژاپنی‌ها روی موبایل ماریو کارت تور (Mario Kart Tour) خواهد بود که تا قبل از اسفند ۹۷ منتشر می‌شود. اما پس از نسخه ماشینی ماریو، نینتندو چه کاراکتر محبوب دیگری را به گوشی می‌آورد؟ جدیدا گمانه‌زنی‌ها پیرامون زلدا و دانکی کونگ می‌چرخند.داستان از این قرار است که... ادامه مطلب

معرفی بازی Reporter؛ به سمت تاریکی

Reporter جواب خوبی است به کسانی که معتقدند بازی های «ترسناک» جایگاه چندانی بین اپلیکیشن های اسمارت فون ها ندارند. ساخته Igor Migun یکی از کلیشه ای ترین عناوین تلفن های هوشمند بوده و جدا از مشکلات مختلف، میان تمام مکانیزم های آن می توانید شباهت هایی با معروف ترین های این سبک پیدا کنید.... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟