تایید امنیت پیام رسانی در اپلیکیشن سیگنال تسهیل می شود

تایید امنیت پیام رسانی در اپلیکیشن سیگنال تسهیل می شود

اگر به خاطر داشته باشید ادوارد اسنودن، فاش کننده اسراسر آژانس امنیت ملی آمریکا بارها به تعریف و تمجید اپلیکیشینی تحت عنوان «سیگنال» به جهت رمزگذاری کامل و بی نقصش پرداخته است.

در واقع مزیت اصلی این نرم افزار نه فقط رمزگذاری کامل و پیشرفته بوده، بلکه به کاربر اطمینان می دهد پیام رسانی ها در محیطی صددرصد امن ردوبدل می گردد؛ به نحوی که می بایست مجموعه ای از ارقام را مقایسه کرده یا بارکدی را اسکن نمایند.

استفاده از ارقام امنیتی سیگنال چندان کار آسانی نیست و بارها کاربران را مجبور به تعویض تلفن هوشمند و یا سیم کارت کرده است؛ بنابراین شرکت توسعه دهنده Open Whisper Systems با به روز رسانی بعدی بهره مندی از ارقام امنیتی را در عین حفظ کاربرد، تسهیل می نماید.

justsignal-1024x726

به عنوان مثال در رابطه با بارکد QR، تنها یک بار اسکن کافیست و دیگر الزامی برای شمول شماره تلفن ها در ارقام امنیتی وجود ندارد. این مسئله از فاش ناخواسته شماره موبایل و احتمال لو رفتن مکالمه جلوگیری می کند.

گفتنی است شرکت توسعه دهنده این اپلیکیشن پیام رسان که حدود سه هفته پیش برای اندروید نیز منتشر شد، مدعی است بعد از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، میزان تقاضا و دانلود سیگنال در حدود ۴۰۰ درصد افزایش داشته است.

«موکسی مارلینسپایک» یکی از موسسین این شرکت تصور می کند مردم با حضور ترامپ بر مسند قدرت احساس ناراحتی می کنند و معتقدند او با سواستفاده از توانایی هایش به جاسوسی خواهد پرداخت.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato