تحلیلگران می گویند پس از سال آتی میلادی، آینده ای «رخوت انگیز» در انتظار اپل است

تحلیلگران می گویند پس از سال آتی میلادی، آینده ای «رخوت انگیز» در انتظار اپل است

تحلیلگران می گویند پس از سال آتی میلادی، آینده ای «رخوت انگیز» در انتظار اپل است

«اندرو یورکویتز»، تحلیلگر موسسه Oppenheimer اعتقاد دارد که آینده آیفون های اپل، پس از سال آتی میلادی و سالگرد ده سالگی موبایل های هوشمند اهالی کوپرتینو، چندان درخشان نخواهد بود. این موسسه می گوید به لطف سالگرد ده سالگی آیفون، سال مالی ۲۰۱۸ اپل (که از ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷ آغاز می شود) بهترین فروش آیفون با عرضه ۲۴۵ میلیون واحد را به ارمغان خواهد آورد و برای آخرین بار، شاهد رشد کمپانی مورد اشاره خواهیم بود.

وی می گوید که بعد از سال آتی میلادی، مصرف کنندگان تحت تاثیر قیمت گذاری های بسیار بالای اپل برای موبایل های آیفون، از این برند فاصله می گیرند. علاوه بر این، یورکویتز معتقد است که عدم وجود قابلیت های سخت افزاری جدید و کم شدن فاصله میان آیفون و سایر موبایل های پرچمدار از لحاظ عملکرد، سبب می شود اپل دیگر قادر به افزایش قیمت آیفون نباشد.

به زعم تحلیلگر اوپنهایمر، شرایط هیچوقت برای اپل تا این حد خطرناک نبوده و کمپانی ساکن کوپرتینو قرار است با یک دهه ی «رخوت انگیز» مواجه شود. تحلیلگری دیگر به نام جیمز کاکمک از موسسه Monness Crespi Hardt نیز می گوید که دیگر شرایط مثل سابق برای اپل آسان نخواهد بود و برای اثبات ادعای خود به چرخه ارتقای سخت افزاری طولانی تر در میان سایر کمپانی ها، ظهور تکنولوژی هایی نظیر واقعیت مجازی و افزوده و ورود گوگل و آمازون به عرصه رقابت اشاره می کند.

مشکل دیگری که ممکن است برای اپل دردسرساز باشد، پیش بینی افزایش سه برابری بازار موبایل های هوشمند تا سال ۲۰۲۰ از سوی تحلیلگران است که به کاهش سهم اپل از آن منجر می گردد. در هر حال، فعلاً باید تا سال آتی میلادی منتظر ماند و دید که سخنان تحلیلگران واقعاً به وقوع خواهند پیوست یا خیر.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل