مایکروسافت و توقف عرضه بیلدهای آزمایشی PC ویندوز 10 برای کاربران اینسایدر

از ردموند خبر می رسد مایکروسافت ارائه بیلدهای پیش نمایش اینسایدر ویندوز 10 را برای حلقه های سریع و کند متوقف ساخته و قصد دارد مکانیسم تحویل این آپدیت ها را به طور کامل تغییر دهد.

ماه گذشته این کمپانی از «پلتفرم آپدیت یکپارچه» موسوم به UUP برای ویندوز 10 پرده برداشت و برنامه هایش را برای معرفی «بسته های دانلود تفاضلی» برای این سیستم عامل فاش ساخت. به گفته «بیل کاراگونیس» این بسته های تفاضلی فقط حاوی تغییراتی هستند که از آپدیت قبلی ایجاد شده، و دیگر نیازی به دریافت بیلد به صورت کامل نخواهد بود.

او در همین رابطه اظهار داشت از این به بعد کاربران PC ویندوز 10 می توانند کاهش حجم دانلود تا حدود 35% را به هنگام دریافت آپدیت های اصلی، از جمله Creators Update که اوایل سال 2017 عرضه می شود، تجربه کنند.

windows-10-3

گفتنیست UUP با ارائه بیلد 14959 در ماه نوامبر به دیوایس های مبتنی بر ویندوز 10 موبایل راه یافت و حال مایکروسافت قصد دارد این سیستم را به کامپیوترهای شخصی نیز وارد نماید.

به همین منظور این کمپانی امروز اعلام کرد ارسال تمام بیلدهای PC برای حلقه های سریع و کند اینسایدر از روز جمعه متوقف شده است. «دنا سرکار» مدیر برنامه ویندوز اینسایدر می گوید شرکت متبوعش سریعاً بیلدهای جدید را از طریق UUP برای حلقه های داخلی منتشر ساخته و سپس آن را به دست اینسایدرها نیز می رساند.

«برندن لبلانک» مدیر برنامه ارشد این کمپانی نیز می گوید مایکروسافت قصد دارد بیلد PC بعدی را از طریق چارچوب UUP برای اینسایدرها منتشر سازد، اما با توجه به اینکه تصمیم مورد بحث تغییری بنیادین در نحوه ارائه آپدیت به کاربران ویندوز 10 محسوب می گردد، احتمال دارد که این برنامه دستخوش تغییر گردد.

موبایلت

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟