رئیس پلیس فتا: 10 میلیون سیم کارت فعال بی نام و نشان در کشور داریم

رئیس پلیس فتا: 10 میلیون سیم کارت فعال بی نام و نشان در کشور داریم

همان طور که اطلاع یافتید، امروز دومین نشست مشترک تخصصی دادستان های کل کشور و پلیس فتا برگزار شد و این دو نهاد به رایزنی در مورد وضعیت فضای مجازی و نحوه برخورد با جرائم صورت گرفته در آن پرداختند.

سردار هادیانفر، رئیس پلیس فتا در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگاران به مسائل مختلفی اشاره کرد، از جمله اینکه بیش از ۶۶ درصد جرائم اینترنتی کشور در تلگرام رخ می دهد. او در ادامه از وضعیت سیم کارت های بی نام و نشان در کشور انتقاد نمود.

طبق اظهارات هادیانفر در حال حاضر بیش از ۱۶۰ میلیون سیم کارت در کشور وجود دارند که حدود ۳۰ میلیون قطعه از آنها مجهول الهویه بوده یا با تشابه اسمی به ثبت رسیده. از میان این تعداد، ۲۰ میلیون عدد تاکنون تعیین تکلیف شده اما هنوز وضعیت ۱۰ میلیون سیم کارت نامشخص است.

وی افزود واگذاری تعداد زیادی سیم کارت به اسم یک نفر و فعالسازی آنها از سوی اپراتورها، تخلف محسوب شده و باید با آن برخورد گردد.

گفتنیست از اواسط سال ۱۳۹۳ طرح ساماندهی سیم کارت ها در کشور از سوی وزارت ارتباطات و در چند مرحله به اجرا درآمد، اما ظاهراً علی رغم اعلام موفقیت آمیز بودن آن، هنوز هم سرنوشت تعداد زیادی از سیم کارت ها مشخص نیست.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato