یاهو و یک رسوایی بزرگ دیگر؛ هک بیش از یک میلیارد حساب کاربری در سال 2013

یاهو و یک رسوایی بزرگ دیگر؛ هک بیش از یک میلیارد حساب کاربری در سال 2013

چند ماه پیش مطلع شدیم که در سال ۲۰۱۴، یاهو بزرگ ترین هک تاریخ را تجربه کرد و اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر آن به دست هکرها افتاده بود. حالا مدت زمان زیادی نگذشته که می شنویم اتفاقی مشابه، در آگوست سال ۲۰۱۳ نیز رخ داده و طی آن نام، ایمیل و پسوورد بیش از یک میلیارد کاربر لو رفته است.

این گزارش اخیرا توسط باب لرد از شرکت سیسکو منتشر شده و او می گوید که هک سال ۲۰۱۳ با آنچه در سال آینده اش اتفاق افتاده بود و گزارش هایش را ماه ها پیش خواندیم و شنیدیم متفاوت است.

پسووردها از طریق الگوریتم MD5 که در سال ۲۰۱۳ به راحتی قابل استفاده بود مورد هک قرار گرفتند. در نتیجه، نمی توان به این راحتی متوجه شد که چه مجرمی این بار تصمیم گرفته تا با یاهو چنین کاری کند.

همزمان، یاهو یک حمله سایبری دیگر در سیستم کوکی های خود را هم تجربه کرده بود. سیستم های کوکی در واقع کاربرانی که روی یک دستگاه وارد حساب کاربری خود شده اند را تشخیص می دهد. در گزارش لرد آمده که هکرها موفق شده اند به سورس کدهای یاهو دست یافته و از آن ها برای ساخت کوکی های تقلبی استفاده کنند.

همه این اتفاقات یک ناامیدی بزرگ محسوب می شوند خصوصا حالا که شرکت ورایزن قصد خرید یاهو را بخرد. ورایزن پس از اعلام خبر قبلی دست نگه داشت و حالا با انتشار این گزارش جدید هیچ بعید نیست که نگرانی ها عمق بیشتری پیدا کند.

ورایزن در بیانیه ای اعلام کرد که همزمان با ادامه تحقیقات توسط یاهو، شرایط را بررسی خواهند کرد و پیش از رسیدن به نتیجه نهایی، اتفاقی که رخ داده و اثرات آن را بررسی خواهند کرد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato