وال استریت ژورنال: اپل در پی تولید آیفون در خاک هند است

وال استریت ژورنال: اپل در پی تولید آیفون در خاک هند است

وال استریت ژورنال در گزارشی که امروز منتشر شد بیان کرد که شرکت اپل در حال رایزنی با دولت هند است تا بتواند محصولاتش را در خاک این کشور تولید کند. این اقدام اپل از تمایل به حضور هرچه بیشتر غول تکنولوژی در دومین بازار بزرگ فروش تلفن همراه در جهان نشئت می گیرد.
پیشتر نارندا مودی، نخست وزیر هند، کارخانجات فناوری را به تولید محصولاتشان در کشور هندوستان تشویق کرده بود. دولت این کشور در ماه ژوئن خرده فروشان خارجی را به مدت سه سال از قانونی مستثنی کرده بود که به موجب آن می بایست حداقل ۳۰ درصد از اجناس خود را از منابع داخل کشور تهیه کرده باشند.

وال استریت ژورنال می گوید که شرکت اپل در ماه نوامبر و در نامه ای به دولت فدرال هند، برنامه های تولیدی خود را به صورت دقیق مشخص کرده و از آنها مشوق های مالی درخواست کرده است.

تأسیس کارخانه در خاک هندوستان به اپل کمک می کند تا فروشگاه های خرده فروشی اش را در این کشور تأسیس کند. هم اکنون محصولات کمپانی ساکن کوپرتینو تنها ۲ درصد از کل تلفن های هوشمند فروخته شده در هند را تشکیل می دهند.

کمپانی «هون های پریسیژن ایداستری» که با نام تجاری فاکسکان شناخه می شود، هم اکنون وظیفه تولید گجت های اپل نظیر آیفون ها و آیپدها را بر عهده داشته و یک کارخانه تولیدی نیز در جنوب کشور هندوستان دارد

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato