پتنت اپل برای اسپیکرهای کوچک و باکیفیت آیفون و نمایشگر پارچه ای

پتنت اپل برای اسپیکرهای کوچک و باکیفیت آیفون و نمایشگر پارچه ای

ساعاتی پیش اطلاعاتی از دو پتنت جدید کمپانی اپل توسط سازمان ثبت پتنت و برند ایالات متحده آمریکا منتشر شده که از مکانیزم جدیدی برای اسپیکرهای موبایل و بندی پارچه ای برای نمایش برخی از المان ها حکایت دارند.

پتنت اول تعریفی از پنل مکانیکی آکوستیکی نشان می دهد که بدون نیاز به میکرودرایورها کیفیت HD را به ارمغان آورده و البته فضای بسیار کمتری را در تلفن هوشمند اشغال می کند.

apple-receives-a-patent-for-a-less-space-consuming-speaker-system-w600

این مسئله یقیناً قدرت مانور بیشتری را در اختیار توسعه دهندگان ساکن کوپرتینو قرار می دهد تا برای باریک تر ساختن و همینطور عملیاتی شدن برخی از الگوهای پیش بینی شده مانند نمایشگر بدون حاشیه یا افزایش حجم باتری در آیفون های سال های آینده تلاش کنند.

این مکانیزم با درج زیرپنل هایی که توسط فریم های مخصوصی جداسازی شده اند، فرکانس های تشدید شده ی متفاوتی را تولید می نمایند و سیستم سیم پیچ و آهنربای اسپیکرها با دریافت آنها صدای باکیفیت مورد نظر را منتشر می کنند.

پتنت دوم که امروز مورد تایید سازمان مربوطه قرار گرفته، نمایشگر بافته شده ای را نشان می دهد که در واقع عبور رشته های نوری از میان پارچه را میسر می سازد.

apple-receives-a-patent-for-fabric-that-can-be-used-as-a-woven-display-w600

این سیستم که توسعه نمایشگری ساده و جذاب را در بطن پارچه فراهم می کند، می تواند در بندهای اپل واچ یا حتی به عنوان افزونه ای برای آیفون استفاده شوند.

گفتنی است پتنت های فوق در میانه سال ۲۰۱۴ به ثبت رسیده و هم اکنون بالاخره توسط سازمان ثبت پتنت آمریکا مورد تایید و انتشار قرار گرفته است.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato