گوگل و هوآوی بالاخره برای حل مشکل خاموش شدن ناگهانی نکسوس 6P دست به کار شدند

گوگل و هوآوی بالاخره برای حل مشکل خاموش شدن ناگهانی نکسوس 6P دست به کار شدند

چند روز پیش خبر دادیم که تعدادی از موبایل های نکسوس ۶P گوگل به طور ناگهانی و حتی بدون تمام شدن شارژ باتری خاموش شده اند. این مشکل شباهت بسیاری با همان دردسری دارد که آیفون های ۶s اپل با آن مواجه هستند. حال گوگل و هوآوی وعده داده اند که در خصوص این مشکل و یافتن راهکار حل آن به سرعت اقدام خواهند کرد.

لازم به ذکر است که اشکال مذکور بلافاصله پس از آپدیت این موبایل ها به جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید، یعنی نوقا، بروز کرده است. در ابتدا هوآوی - به عنوان سازنده موبایل - به همین بهانه از پذیرش مسئولیت شانه خالی کرد و تقصیر را بر گردن نرم افزار گوگل انداخت، اما بعدتر معلوم شد که بازگشت به اندروید ماشملو نیز مشکل مذکور را از بین نخواهد برد.

گزارش تازه وبسایت «VentureBeat» نشان می دهد که حالا گوگل و هوآوی توافق کرده اند تا به طور مشترک روی موضوع و یافتن راه حل آن تحقیق کنند. به خصوص که تعداد گزارش ها از بروز این مشکل قابل توجه است.

nexus-battery-issue

زمان خاموش شدن ناگهانی موبایل نکسوس ۶P در گزارش های مختلف متفاوت است، اما در بیشتر موارد مشکل مذکور در محدوده شارژ حدود ۲۰ درصد مشاهده می شود. این مسئله نیز شباهت آن با نقص باتری آیفون ۶s را باز هم افزایش می دهد. با همه این ها بعید به نظر می رسد که این دو مورد به هم مرتبط باشند، چرا که هیچ شباهتی میان سخت افزار و نرم افزار این دو گجت و تولید کننده های آنها وجود ندارد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato