ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ربات ها جایگزین نیروی انسانی در کارخانه های تولید آیفون می شوند

کمپانی فاکسکان که به عنوان یکی از اصلی ترین همکاران اپل در زمینه تولید آیفون شناخته می شود، در حال تدارک برنامه توسعه جدیدی است که از سه مرحله تشکیل شده و طی آن اتوماسیون کامل فرآیند ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۱۱ دی ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۰

کمپانی فاکسکان که به عنوان یکی از اصلی ترین همکاران اپل در زمینه تولید آیفون شناخته می شود، در حال تدارک برنامه توسعه جدیدی است که از سه مرحله تشکیل شده و طی آن اتوماسیون کامل فرآیند تولید مد نظر قرار دارد.

بنابر گفته «دای جیاپنگ» مدیر کمیته اتوماسیون توسعه تکنولوژی فاکسکان، نخستین گام این شرکت در راستای پیشبرد اهدافش جایگزینی سیستم های هوشمند رباتیک با مشاغل خطرناک و دشواری است که انسان میلی به انجام آنها ندارد.

در مرحله دوم هدف این است که با کاهش حجم فعالیت ربات های مستقل قبلی، سیستم تولید کلی را به سمت اتوماسیون یکپارچه هدایت نماید؛ مسئله ای که به مرحله سوم منجر شده و عملاً فاکسکان را به کارخانه ای کاملاً اتوماتیک همراه با حداقل نیروهای انسانی تبدیل می کند.

foxconn-foxbot-800x478-w600

در حال حاضر کارخانه های این کمپانی در شهرهای چنگدو، شنژن و ژنگژو کشور چین تقریباً مراحل دوم و سوم این فرآیند را نیز پشت سر گذاشته اند و اغلب روند توسعه سخت افزارهای مرتبط با کامپیوترها به صورت تمام اتوماسیون انجام می گیرند.

لازم به ذکر است که فاکسکان به کمک ربات های تولیدی همین شرکت که «فاکسبات» نام دارد اتوماسیون خواهد شد و تصمیم بر این است سالیانه نزدیک به ده هزار ربات منحصر به فرد توسعه یابد.

گفتنی است این کمپانی تایوانی در کنار فعالیت های مرتبط با حوزه تکنولوژی، گسترش ربات های پزشکی را نیز مد نظر داشته و کمک به وضعیت سلامت مردم را یکی از اهداف اساسی خود می داند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی