کمپانی TCL استاندارد دالبی ویژن را به تلویزیون های 4K Roku خود آورد

کمپانی TCL استاندارد دالبی ویژن را به تلویزیون های 4K Roku خود آورد

در جریان نمایشگاه CES 2017، کمپانی TCL از ۲۵ تلویزیون Roku 4K جدید برای بازار آمریکای شمالی رونمایی کرد و قیمت پایه تلویزیون های مجهز به قابلیت دالبی ویژن را کاهش داد. TCL شهرت چندانی به خاطر کیفیت تصویر تلویزیون های خود ندارد، اما تلویزیون های آن به همراه HDR دالبی ویژن عرضه می شوند که به نمایش تصاویر روشن تر و رنگ های بیشتر منجر می گردد.

اگرچه تلویزیون های مجهز به این تکنولوژی، معمولاً قیمتی بالاتر از ۱۰۰۰ دلار دارند، تلویزیون ۵۰ اینچی سری P شرکت TCL، تنها با قیمت ۵۰۰ دلار دسترس قرار خواهد گرفت. گفتنی است که در حال حاضر، فناوری دالبی ویژن توسط استودیوهای فیلم سازی مختلف، مانند MGM و Universal مورد پشتیبانی قرار گرفته و سرویس های استریم ویدیو مانند نت فلیکس و آمازون نیز چنین محتویاتی را ارائه می کنند.

klrhdel0sdjg3tfqs5qe-w600

تلویزیون هایی که به این استاندارد تجهیز شده باشند، تصویری تا ۴۰ برابر روشن تر نسبت به تلویزیون های معمولی ارائه می دهند و ضمن افزایش کنتراست تا ۱۲ بیت رنگ به ازای هر اینچ، از ۶۸ میلیارد رنگ پشتیبانی می کنند؛ در قیاس با پشتیبانی تلویزیون های عادی از ۱۶ میلیون رنگ که به مراتب کمتر است.

تلویزیون های سری Roku P و Roku C نیز از ۴K دالبی ویژن و HDR10 پشتیبانی می کنند و از سیستم عاملی انحصاری بهره می برند. ضمناً تلویزیون های سری C بازار گران قیمت تر تلویزیون ها را هدف قرار داده اند و در کنار طراحی بسیار چشم نواز خود، قطر کمی دارند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato