اهداف افراد موفق برای سال نو چیست؟

اهداف افراد موفق برای سال نو چیست؟

افراد موفق برای هر روز و هر ساعت خود برنامه ریزی می کنند، پس یقینا برای سال جدید هدف گذاری دقیقی خواهند داشت.

با توجه به اینکه چند روزی بیشتر از آغاز سال نوی میلادی نمی گذرد و تا شروع سال جدید خورشیدی هم زمان زیادی باقی نمانده، در ادامه نگاهی خواهیم داشت به چشم انداز برخی از این افراد که می تواند برای همه الهام بخش باشد.

Katia Beauchamp موسس و مدیر عامل Brinchbox (تولید کننده لوازم آرایشی) می خواهد اعتماد به نفسش را افزایش دهد

katia beachamp

«سال جدید برای من، سال بالا بردن اعتماد به نفس و جشن گرفتن دستاورد هایم خواهد بود. من همیشه تا اندازه ای اعتماد به نفس داشته ام اما لحظات سخت زندگی به من ثابت کرد که اعتماد به نفسم باید بیش تر از این ها باشد.

البته منظورم این نیست که بخواهم همه چیز در حد عالی خود باشد، بلکه می خواهم آنقدر قوی و فروتن باشم که هرگاه به دیگران نیاز پیدا کردم از آن ها کمک بگیرم و جرات تغییر دادن را پیدا کنم.

بیش تر از هر وقت دیگر، احساس می کنم این اعتماد به نفس یکی از ملزومات هر کسی است که می خواهد تلاشش در آینده به ثمر بنشیند.»

Danny Meyer مدیر عامل رستوران Shake Shak می خواهد کمتر ایمیل بنویسد

danny meyer

هدف سال جدید من این است که کمتر ایمیل بنویسم و بیش تر در میان مردم حضور داشته و با آن ها رو در رو صحبت و کار کنم.

Debbie Sterling مدیر عامل GoldieBlox (تولیدکننده ی اسباب بازی) می خواهد راهنمای زنان جوانی باشد که به علوم و مهندسی علاقه دارند

debbie sterling

قصد من این است که در سال ۲۰۱۷ زنان جوانی که به کار آفرینی و فعالیت در حوزه STEM (علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضی) علاقه دارند را آموزش دهم. غرق در کار شدن بسیار آسان است اما زمانی که فرد به موفقیتی دست می یابد باید تجاربش را به دیگران نیز انتقال دهد. پس انسان های موفق باید زمان لازم برای این کار را ایجاد کنند.

Stephen Kaufer مدیر عامل TripAdvisor قصد دارد به پناهندگان کمک کند

steve kaufer

هدف سال نوی من این است که با استفاده از اعتبار تجاری TripAdvisor (بزرگ ترین وبسایت سفر جهان) به پناهندگان خاورمیانه، آفریقا و اروپا کمک کنم.

قصد دارم علاوه بر متعهدان ما که Mercy Corps (آژانس کمک های بشر دوستانه) و کمیته ی بین المللی نجات هستند، دیگر صاحبان کار در زمینه ی سفر را متقاعد به اقداماتی از قبیل ایجاد فرصت های تحصیلی، آگاهی دادن و اسکان این پناهندگان کنم.

با این کار می خواهم نوه هایم در آینده بدانند که من به گروهی پیوستم تا به دیگران کمک کنم، حتی اگر قدم کوچکی برداشته باشم.»

Bethenny Frankel موسس Skinnygirl (شرکت نوشیدنی های رژیمی) می خواهد هر روز بهترین تلاشش را نشان دهد

bethenny-frankel

«اهداف سال جدید نباید غیر واقعی و دست نیافتنی باشند. تمام تلاش تان را بکنید که هر روز به آن چه که می خواهید برسید. هر زمان که می خواهید هر کاری که می توانید را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.»

Kat Cole رئیس Focous Brands (رستوران)  قصد دارد هر ماه یک هدف جدید را دنبال کند

kat cole

«در۲۰۱۷، من و همسرم هدف یکسانی داریم و آن شتاب رشد است. قرار بر این است که هر ۳۰ روز چالش هایی را به کار ببریم که سلامتی، عملکرد و نتیجه ی کاری مان را در آن بسنجیم.

ما ماهانه ۱-۲ هدف زندگی مان را عملی می کنیم. این هدف می تواند یک ورزش، حذف یک غذا، مکمل جدید خوردن و یا راه جدید ارتباطی با خانواده و دوستان باشد.

ما همیشه ماهانه خود را چک می کنیم اما این اهداف را برای قبول مسئولیت بیش تر در سال جدید اضافه می کنیم. عادت های جدید می توانند اثر شگرفی در پیشرفت زندگی بگذارند.»

John Shlifske مدیرعامل و رئیس Northwestern Mutual (شرکت بیمه و سرمایه گذاری) شرکتش را دیجیتالی و فرزندانش را بیش تر بیرون خواهد برد

john shlifske

«از نظر تجاری به مشتری های مان این تعهد را می دهیم هر زمان که خواستند به اطلاعات مالی لازم دسترسی پیدا کنند. از این رو بیش ترین تلاشم را برای انعقاد قرارداد با استارتاپ های مربوط به تکنولوژی به کار می گیرم تا این اطلاعات را به طور دیجیتالی در اختیار مشتری ها قرار دهم.

از نظر شخصی به فرزندانم متعهد می شوم که آن ها را بیش تر از سال پیش به مسافرت ببرم. و می خواهم به پسر ۱۳ ساله ام در گرفتن یک اردک ماهی زشت کمک کنم (این ماهی بیش از ۴۰ اینچ طول دارد و گاز می گیرد).»

Michael Wystrach مدیر عامل Freshly (رستوران غداهای سالم) می خواهد تمرین مسئولیت پذیری کند

michael wystrach

«هدف من در سال جدید این است که برای هر اتفاقی که در کار و روابطم به وجود می آید مسئولیت پذیر باشم و هیچ بهانه ای نیاورم.

در سال گذشته موقعیت هایی برای من پیش آمد که احساس کردم اصلا نمی توانم آن ها را بهبود دهم. بعد از خواندن کتاب مالکیت محض به قلم Jocko Willink و Leif Babin چشم انداز من نسبت به کنترل موقعیت ها تغییر یافت. سال ۲۰۱۷ سالی است که علمم را باید به کار گیرم.»

Sara Blakely موسس Spanx (فعال در زمینه تولید لباس) می خواهد به قدرتمند شدن زنان کمک کند

sara blakely

من در پاییز امسال (۲۰۱۶) هم زمان با انتشار کتابم به نام «پروژه ی هنری شکم» که درباره ی سلامتی دوران بارداری است در اینستاگرام عضو شدم. یکی از اهداف سال ۲۰۱۷ من این است که از شبکه های اجتماعی ام استفاده کنم تا دانش لازم برای قدرتمند کردن زنان را به سازمان های مربوطه بدهم.

کارهای خیر کردن حس خوبی به انسان می دهد و همه چیز در این دنیا نباید با پول انجام شود.

Gretchen Rubin نویسنده ی کتاب مشهور «بهتر از دیروز» می خواهد اهدافش را بیش تر از قبل بازبینی کند

grethen rubin

«من نوشته های زیادی در طول این سال ها داشته ام که امسال زمان آن رسیده که به آن ها سامان داده و استفاده ی بهتری ببرم. برای مثال در تابستان ۲۰۱۶ کتابی راجع به نظم نوشته ام که باید برای آخرین بار جمع آوری و آماده ی چاپ شود.

هم راستا با آن، کتاب دیگری به نام «چهار میل» دارم که درباره ی چهارچوب شخصیتی است که قبلا آن ها را تعیین کرده ام (آیا شما حمایت گر، پرسش گر، قانون مدار و یا یاغی هستید؟). تصمیم دارم این کتاب آخر را در ماه سپتامبر در قالب کتاب و اپلیکیشن تلفن همراه به بازار روانه کنم. البته کارهای دیگری نیز دارم که همه ی آن ها در دو کلمه ی بازبینی اهداف خلاصه می شوند.»

Sallie Krawcheck مدیر عامل Ellevest (مشاور دیجیتالی زنان) وقت بیش تری برای فکر کردن می گذارد

Sallie Krawcheck

«به این معنی است که در سال جدید کمتر به ایمیل ها جواب می دهم، بیش تر پیاده روی می کنم، به تقاضاهای ناگهانی «نه» می گویم و  به مطالعه و ارتباط برقرار کردن با آشنایان خلاقم می پردازم.»

Kathryn Minshew مدیرعامل و موسس Muse The(شرکت مشاور کار) متمرکز بر گسترش شرکتش خواهد شد

Kathryn Minshew

«در ۲۰۱۷ قصد دارم بیشتر آشپزی کنم، The Muse را گسترش دهم و حداقل یک بار در ماه به تئاتر بروم. امسال دو برابر سال پیش نیرو جذب کردیم و می خواهم در سال آینده بر این افراد سرمایه گذاری کنم و تا می توانم پایه ها ی کار را برای آینده محکم کنم.»

Joe Hall موسس دانشگاه فیلم سازی Ghetto می خواهد بیش تر درگیر اتفاقات مهم پیرامونش شود

Joe Hall

«در گذشته خود را وقف اهداف پیش روی دانشگاه کردم. اما در سال جدید بر موقعیت های جدید دیگری مانند اتفاقات و همایش هایی که در موزه ها، دانشگاه ها و دنیای هنر می افتد؛ متمرکز خواهم شد.»

Stephanie March بازیگر، و بشر دوست می خواهد در۲۰۱۷ کتاب بنویسد

Stephanie March

«زمانی که هدف تان را به دیگران می گویید، باید انجامش دهید و نمی توانید از زیر بار آن شانه خالی کنید به همین دلیل هدف سال آینده ام را به شما می گویم. مدت هاست دوستانم از من خواسته اند که کتاب بنویسم. سخت است اما بدون رنج گنج میسر نمی شود.»

Laura Vanderkam متخصص بهره وری، نویسنده ی «می دانم او چگونه کار می کند» می خواهد زمان بیش تری را به صفحات اجتماعی اختصاص دهد

Laura Vanderkam

«قبل از هر چیز، من یک نویسنده هستم. از این رو به طور خودکار از طریق کتابها، مقالات و پست های وبلاگ با مردم ارتباط برقرار می کنم. اما راه های بسیار دیگری نیز وجود دارد.

قصد دارم بیش تر در مکالمات زنده فیسبوک و در اینستاگرام حضور فعال داشته باشم. من همیشه عکس می گیرم اما فکر تقسیم کردن لحظاتم با دیگران به ذهنم خطور نکرده بود. واضح است که ذهن من باید به روز شود، از این رو امسال می خواهم این روش را امتحان کنم.»

Angela Duckworth روانشناس دانشگاه پنسیلوانیا و نویسنده ی «هدیه» می خواهد هر روز صبح قبل از این که از تختش بیرون بیاید به ۳ چیز خوب فکر کند

Angela Duckworth

نام این روش «تمرین سه نعمت» است که اثر شادی بخش آن در تحقیقات زیادی ثبت شده است. اما دلیل این که می خواهم در سال جدید این کار را انجام دهم این نیست که شادتر شوم بلکه برای خود نعمت می خواهم شکر گذار باشم. می خواهم از همه ی نعمت های خوب زندگیم تشکر کنم مخصوصا انسان های فوق العاده ای که در زندگیم وجود دارد.

Neil Vogel مدیرعامل About.com (شبکه ی نشر دهنده ی مقالات) نواختن گیتار را می آموزد

Neil Vogel

«فرزند ۳ ساله ی من به گیتار علاقه دارد. به همین دلیل می خواهم نواختن گیتار را فراگیرم. شاید در این صورت بتوانم هم سطح قهرمان دیگر او یعنی مرد عنکبوتی شوم.»

Alexa von Tobel مدیر عامل و موسس LearnVest و نویسنده ی «مالی بی باک» به دخترش در پس انداز پولش کمک خواهد کرد

alexa von tobel

«از آن جایی که من چندین بار در سال کارم را ارزیابی و در صورت لزوم تنظیم دوباره می کنم، معتقدم اهداف سال جدید مخصوصا آن هایی که مالی هستند باعث پیشرفت کاری افراد می شوند.

من برای سال ۲۰۱۷ سه هدف مالی در سر دارم:

در ابتدا می خواهم متمرکز بر دختر بچه ام توبی شوم. او در ماه مارس ۲ ساله می شود. اما هیچ وقت برای آموزش دادن مهارت های مدیریت مالی زود نیست به همین خاطر من و همسرم ۶ قلک به او داده ایم که هر کدام از آن ها یک هدف پس انداز را دنبال می کنند. برای مثال او یک قلک برای تحصیلات دانشگاهی و یک قلک برای آرزوی امسالش دارد و آن یک دوچرخه است.

هدف دوم من و همسرم این است که آن قدر پس انداز کنیم که زندگی آینده ی توبی تامین باشد.

هدف سوم ما، تنظیم دقیق بودجه ی خودمان است. چون این کار نظارت مستمری را می طلبد ما هر سال این هدف را برای خود می گذاریم.»

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato