در شب سال نوی میلادی بیش از 63 میلیارد پیام توسط واتس اپ ارسال شده است

در شب سال نوی میلادی بیش از 63 میلیارد پیام توسط واتس اپ ارسال شده است

واتس اپ که در ماه فوریه سال ۲۰۱۴ به تصاحب فیسبوک درآمد، اعلام کرده است که در شب سال نوی میلادی بالغ بر ۶۳ میلیارد پیام از طریق پیام رسانش ارسال شده است. این رکورد شامل ۷.۹ میلیارد عکس و ۲.۴ میلیارد تصویر ویدیویی نیز بوده است.

سرویس مذکور در سال گذشته اعلام کرد که تعداد کاربران فعال در ماه از مرز یک میلیارد گذشته، با این وجود آمار و ارقام مربوط به شب سال نوی میلادی نسبت به امسال قابل قیاس نبوده است.

کمپانی واتس اپ که هم اکنون در تصاحب غول شبکه های اجتماعی یعنی فیسبوک است در سال گذشته اذعان داشته بود که مجموع پیام های ارسال شده از طریق سرویس واتس اپ و مسنجر فیسبوک، روزانه بیش از ۶۰ میلیارد است. اما اکنون رقم اشاره شده به تنهایی توسط واتس اپ شکسته شده و نشان می دهد محبوبیت این دو کمپانی روز به روز در حال افزایش است.

گفتنیست تلگرام به عنوان رقیب واتس اپ، در روز میزبان حدوداً ۱۲ میلیارد پیام بوده و ماهانه تقریباً ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. به نظر می رسد که روزانه ۱۰ها میلیارد پیام نیز از طریق سرویس iMessage اپل ارسال و دریافت می شود.

سرویس واتس اپ در ماه آوریل ۲۰۱۴ تعداد ۵۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه داشت، رقمی که در آگوست ۲۰۱۴ به ۶۰۰ میلیون رسید و سپس به آرامی در یک سال پس از آن از مرز ۹۰۰ میلیون گذشت و در نهایت طبق آخرین آمار ارائه شده در فوریه ۲۰۱۶ تعداد کاربران فعال واتس اپ در ماه به بیش از ۱ میلیارد رسیده است.

ویجیاتو
نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato