معرفی ب ام و M550i XDrive؛ ارزانتر و سریعتر از مرسدس بنز AMG E43

معرفی ب ام و M550i XDrive؛ ارزانتر و سریعتر از مرسدس بنز AMG E43

معرفی ب ام و M550i XDrive؛ ارزانتر و سریعتر از مرسدس بنز AMG E43

با معرفی قوی ترین نسخه سری ۵ جدید یعنی M550i XDrive ، نگاه ها به مشخصات اعلامی و قیمت بود که البته قیمت این نسخه از ۷۲.۱۰۰ دلار آغاز می شود که همین قیمت نشان می دهد علاوه بر سریع تر بودن M550i از نزدیک ترین رقیبش E43 AMG ، حدودا ۳۰۰ دلار نیز ارزان تر هم وطن خود است.

با توجه به نام باواریایی معروف ، باید انتظار داشت که در کنار قابلیت های چشمگیر ، ب ام و قابلیت های استفاده روزمره و استفاده در پیست مسابقه را در یک قالب فراهم کرده باشد که البته همین طور نیز هست.

4bmw-6

اگر بخواهیم مقایسه ای برابر با رقیبی که از آن نام برده شده داشته باشیم ، باید ابتدا از مقایسه بخش فنی شروع کرد. جایی که ب ام و با وجود موتور V8 با حجم ۴.۴ لیتر و دو توربوشارژ می تواند ۴۶۲ اسب بخار تولید کند.

4bmw-11

با این حساب با توجه به نسخه M5 که هنوز معرفی نشده ، دومین نسخه سریع از سری ۵ جدید نام می گیرد. اما در آن سوی میدان مرسدس با مدل E43 AMG ایستاده که از موتوری با تنها ۶ سیلندر خورجینی و ۳ لیتر حجم سود برده و می تواند ۳۹۶ اسب بخار و ۵۲۰ نیوتون متر گشتاور را به هر چهار چرخ بفرستد.

4bmw-9

پس تعجبی نیست که M550i بتواند شتاب خود را از صفر تنها در ۳.۹ ثانیه به صد کیلومتر بر ساعت برساند و رقیب ۴.۵ ثانیه ای خود را شکست دهد. همه ما طبق این عدد قبول خواهیم داشت که M550i جدید بسیار سریع تر است. چیزی حدود ۰.۲ ثانیه سریع تر از M5 نسل قبل که باید منتظر جانشین خود باشد.

4bmw-14

این عدد به نوعی حاصل تکنولوژی های جدیدی که در سیستم چهار چرخ متحرک و البته معماری جدید پلت فرم سبک وزن و فیبرکربنی CLAR است که همه آن ها نقش های مهمی را ایفا می کنند.

4bmw-8

ب ام و از ماه آینده ثبت سفارش خود را برای نسل جدید سری ۵ آغاز خواهد کرد و سری اول ثبت نام مربوط به دو موتور بنزینی ۲۴۸ و ۳۳۵ اسب بخار خواهد بود و یک ماه پس از آن M550i XDrive آماده سفارش گیری است.

4bmw-13

همراه با آن نسخه بسیار پاک ۵۳۰e iPerformance نیز آماده عرضه خواهد بود تا مقداری از سر و صدای طرفداران محیط زیست برای موتور حجیم M550i بخوابد و آن ها نیز راضی نگه داشته شوند. ۵۳۰e  از یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ استفاده می کند و یک موتور ۹.۲ کیلووات با باتری های لیتیوم یون همراهی می کنند.

4bmw-1

همراهی موتور ۱۸۰ اسب بخار بنزینی با ۶۸ اسب بخار تولیدی موتور برقی باعث ایجاد ۲۴۸ اسب بخار و ثبت صفر تا صد ۶ ثانیه ای شده که مخصوص نسخه دیفرانسیل عقب و ۵.۸ ثانیه برای نسخه چهار چرخ متحرک است.

4bmw-4

۲۴ کیلومتر عددی است که این خودروی هیبریدی می تواند در حالت برقی طی کند و البته طبق شایعات توانایی افزایش آن تا ۴۵ کیلومتر نیز وجود دارد. قیمت نسخه دو دیفرانسیل از ۵۴.۶۹۵ دلار آغاز شده که از نسخه عادی ۵۳۰i حدود ۲ هزار دلار گران تر است.

4bmw-2

جالب آنکه حتی با در نظر گرفتن قوانین گمرکی غیر منطقی فعلی نیز واردات هر دو مدل ۵۳۰ عادی و هیبرید به کشورمان امکان پذیر است و ممکن است در سال ۹۶ شاهد تحقق این رویاهای مهندسی در خیابان های کشور باشیم.

4bmw-5

هرچند با توجه به قیمت پایه ۵۲ و ۵۴ هزار دلاری این خودروها، عرضه نسل تازه ب ام و سری پنج با رقمی کمتر از ۴۵۰ میلیون تومان در بازار کشورمان نامحتمل به نظر می رسد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل