خالق زبان برنامه نویسی Swift اپل را به مقصد تسلا ترک می کند

خالق زبان برنامه نویسی Swift اپل را به مقصد تسلا ترک می کند

کریس لتنر مدیر گروه توسعه ابزارهای اپل روز گذشته اعلام کرد که تا آخر این ماه شرکت را ترک می کند تا به دنبال فرصت های بهتر در جای دیگری باشد.

گفتنی است لتنر سرپرستی تیم هایی نظیر Xcode، Swift و برخی کامپایلرها و ابزارهای دیگر مرتبط با توسعه اپل را در کارنامه اش دارد.

وی در نامه ای که توسط وبسایت مک استوریز منتشر شده اعلام نموده Ted Kremenek که در حال حاضر مدیر ارشد واحد Languages and Runtimes در اپل است به عنوان مدیر پروژه زبان برنامه نویسی سوییفت وظایف او را بر عهده خواهد گرفت و عهده دار مسئولیت های مدیریتی Swift.org می شود.

وی اظهار داشته که انتظار ندارد که استعفایش روی عملیات های روزانه تیم سوئیفت اثر قابل توجهی بگذارد و خاطرنشان کرده که توسعه Swift 4 تحت مدیریت Kremenek ادامه خواهد داشت. اپل پیشتر اعلام کرده بود که بعد از انتشار سوئیفت ۳.۱ در ماه های آتی عمده تمرکزش را روی نسخه چهارم از این زبان قرار می دهد.

لتنر را بیشتر به خاطر سرپرستی و مدیریت پروژه های مهمی چون زیرساخت کامپایلر LLVM و همچنین مجموعه ای از تکنولوژی های ماژولار می شناسند. وی توسعه سوئیفت را از سال ۲۰۱۰ آغاز کرد و در کنگره جهانی موبایل سال ۲۰۱۴ نیز این زبان برنامه نویسی متن باز را برای پلتفرمهای نرم افزاری اپل معرفی گردید.

گفتنی است کریس لتنر در حال ترک اپل به مقصد تسلاست و قرار شده در سمت معاونت نرم افزار اتوپایلوت و مدیر تیم مهندسی اتوپایلوت تسلا به فعالیت بپردازد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato