پرونده شکایت اپل از سامسونگ دوباره در دادگاه استیناف آمریکا به جریان افتاد

پرونده شکایت اپل از سامسونگ دوباره در دادگاه استیناف آمریکا به جریان افتاد

پس از رأی جنجالی دیوان عالی ایالات متحده، دادگاه استیناف حوزه فدرال دوباره پرونده شکایت اپل علیه سامسونگ را در رابطه با نقض پتنت و کپی برداری از طراحی آیفون بازگشایی کرد. این دادگاه، اعتراض سامسونگ را مجدداً پذیرفته و حکم قبلی مبنی بر پرداخت ۳۹۹ میلیون دلار جریمه به اپل را ملغی نمود.

با توجه به وضعیت کنونی، با حکم نهایی دادگاه استیناف حوزه فدرال، مبلغ جریمه نهایی کره ای ها تعیین خواهد شد.

همان طور که می دانید در سال ۲۰۱۲ سامسونگ به پرداخت ۱ میلیارد دلار جریمه به اهالی کوپرتینو محکوم شد، اما با اعتراض های مداوم شرکت کره ای در سطوح مختلف ساختار قضایی ایالات متحده، نهایتاً مبلغ جریمه به ۳۹۹ میلیون دلار کاهش یافت.

samsungcopyiphone

با این حال، سامسونگ حتی به این رقم نیز راضی نبود و با درخواست تجدید نظر، توانست برای نخستین بار پرونده ای در حوزه نقض پتنت را به دیوان عالی ایالات متحده برساند. دیوان عالی در بررسی این پرونده اعلام کرد با توجه به اینکه تنها در برخی از جوانب محصولات سامسونگ از آیفون الهام گرفته شده، منطقی نیست که کره ای ها تمام سود حاصل از فروش موبایل هایشان را به عنوان جریمه پرداخت نمایند.

به همین دلیل دیوان عالی دستور بازگشایی پرونده در دادگاه استیناف حوزه فدرال را داد، و اکنون این دادگاه مجبور است جریمه را باز هم پایین تر بیاورد. البته واضح است که ۳۹۹ میلیون دلار برای غول تکنولوژی کره جنوبی رقم قابل توجهی محسوب نمی شود، اما سال ها کشمکش باعث شده تا وضعیتی حیثیتی در این پرونده ایجاد شود و به همین دلیل سامسونگ قصد دارد تا جای ممکن در برابر پرداخت جریمه مقاومت نماید.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato