مقامات سامسونگ از دادگاه کره جنوبی می خواهند رئیسشان را بازداشت نکند

مقامات سامسونگ از دادگاه کره جنوبی می خواهند رئیسشان را بازداشت نکند

لی جائه یونگ نایب رئیس سامسونگ الکترونیکس از زمانی که پدرش یعنی Lee Kun-hee در سال ۲۰۱۴ به سکته قلبی دچار شد، در نقش ریاست گروه سامسونگ فعالیت دارد. او نهایتاً به سمت ریاست هیئت مدیره این کمپانی دست خواهد یافت و مراحل این جانشینی نیز آغاز شده، اما جنجال های اخیر در مورد فساد مالی و رشوه می تواند وضعیت این غول اقتصادی را بغرنج تر از قبل نماید.

در همین رابطه، گروه سامسونگ و چندین عضو برجسته جامعه اقتصادی کره جنوبی، درخواستی را به دادگاه سئول ارائه کرده و خواسته اند که حکم بازداشت برای لی جائه یونگ صادر نشود. همان طور که اطلاع یافتید، دو روز قبل دادستان ویژه کره جنوبی درخواست خود را برای صدور این حکم اعلام کرد و امروز قرار است جلسه ای برای تعیین وضعیت درخواست دادستانی تشکیل گردد.

گفتنیست در پی رسوایی مالی گسترده رئیس جمهور کره جنوبی که احضارش به دادگاه قضایی را در پی داشت، پای نایب رئیس سامسونگ نیز به ماجرا باز شد و شواهد نشان می دهند او پس از به دست گرفتن سکان هدایت سامسونگ به خاطر سکته پدرش، مبالغی معادل با ۳۶ میلیون دلار را از طریق شرکت های تابعه به نهادهای مالی متعلق به چوی سون سیل دوست دیرین رئیس جمهور این کشور بخشیده، و در ازای آن مزایایی مالی و قانونی را به دست آورده.

سامسونگ دیروز بیانیه ای منتشر ساخت و ضمن رد کردن اتهامات وارده، اظهار داشت به خاطر فشارهای سیاسی مجبور به پرداخت این مبلغ شده است. مقامات تجاری کره جنوبی نیز می گویند با توجه به ممنوع الخروج شدن لی، محاکمه اش بدون بازداشت نیز ممکن است و نیازی به صدور حکم بازداشت وجود ندارد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato