همه چیز درباره آیفون 13
تست بلند مدت میتسوبیشی اوتلندر؛ اقتصادی اما نسبتا کُند و قدیمی

تست بلند مدت میتسوبیشی اوتلندر؛ اقتصادی اما نسبتا کُند و قدیمی

برند میتسوبیشی در طول تقریبا دو دهه اخیر با پستی و بلندی های زیادی در آمریکا مواجه شده است. این کمپانی ژاپنی چندان پرتوان وارد قرن ۲۱ نشد و بعدها هم نه تنها نتوانست خود را بازیابی کند، بلکه به دلیل رسوایی های مربوط به میزان مصرف سوخت در شرایط دشوارتری قرار گرفت.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-emblem

زمانیکه آوتلندر کنونی به عنوان مدل سال ۲۰۱۲ معرفی شد، برداشت ما بر این بود که این کراس اوور با توجه به طراحی بلوغ یافته و لیست بلند تجهیزات ناجی برند الماس نشان خواهد شد.

اما بعد از رانندگی با مدل ۲۰۱۶ نظرمان کمی تغییر پیدا کرد، ولی با این حال آوتلندر توانایی نگه داشتن میتسوبیشی در عرصه رقابت تا رسیدن مدل بعدی را دارد.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-05-e1464202134970

هرچند در مقایسه با رقبا نسل فعلی اوتلندر پا به سن گذاشته به نظر می رسد، اما میتسوبیشی که این روزها وضعیت چندان جالبی ندارد و لنسر را برای بیش از ۱۰ سال بر روی خط تولید نگه داشته است، هیچ بعید نیست که از معرفی نسل بعدی اوتلندر تا حدود سال ۲۰۲۰ خودداری کند.

به هر حال اوتلندر ۲۰۱۶ در طول ۱۳ ماهی که در اختیار موتورترند بود، اثبات کرد که یک خودروی نسبتا بی دردسر است.

این کراس اوور ژاپنی بعد از ۲۶,۸۷۱ مایل (برابر با حدود ۴۳,۰۰۰ کیلومتر) کارکرد، فقط سه بار برای انجام سرویس های دوره ای مثل تنظیم چرخ ها، بررسی کلی، تعویض روغن (سه بار) و تعویض فیلتر هوای کابین راهی نمایندگی شد.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-rear-three-quarter

در طول این دوره، ۳۴۱.۹۶ دلار صرف هزینه نگهداری از آوتلندر ۲۰۱۶ شد که اندکی کمتر از ۳۴۹.۵۰ دلاری است که برای هوندای CR-V 2015 با کارکردی پایین تر هزینه کردیم.

این رقم همچنین بسیار کمتر از ۶۴۸.۶۱ دلاری است که برای نیسان روگ ۲۰۱۴ (بخوانید اکس تریل) در دوره ۱۲ ماهه با کارکردی ۲۱,۵۵۰ مایلی هزینه شده است.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-side-profile-1

آوتلندر خودرویی قابل اعتماد بوده و هزینه نگهداری کمی دارد؛ اما به دلیل وجود کراس اوورهای بسیار زیاد و متنوع، بیشتر مناسب افرادی است که به دنبال خودرویی اقتصادی هستند.

به عنوان یک کراس اوور ۷ نفره آوتلندر انتخاب خوبی محسوب شده و در مدل پایه از قیمت مناسبی برخوردار است، ولی با انتخاب آپشن ها و پکیج ها از جذابیت آن کاسته می شود.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-interior

کم قدرت و بی هیجان

موتور ۲.۴ لیتری و ۱۶۶ اسب بخاری این خودرو در دوره تست هیچ مشکل مکانیکی از خود نشان نداد، ولی در بسیاری مواقع کم توان و بی رمق احساس می شد.

وقتی دو سرنشین در آوتلندر ۲۰۱۶ حضور داشتند، قدرت موتور کافی به نظر می رسید، اما به محض اضافه شدن سرنشینان یا وسایل سفر دور گرفتن خودرو کندتر می شد به نحوی که رانندگی با اوتلندر آزاردهنده به نظر می رسید.

اگر چه با فشردن پدال گاز تا انتها آوتلندر سرانجام شتاب می گرفت، ولی ناله آن که ناشی از گیربکس CVT قدیمی تر است برای سرنشینان خوشایند نبود و احساسی از زجر کشیدن این میتسوبیشی سنگین وزن را به مسافرانش منتقل می کرد.

شتاب اولیه خودرو یعنی درست چیزی که موقع حرکت از پشت چراغ قرمز یا رانندگی در یک جاده کوهستانی به آن نیاز دارید ضعیف است و بخاطر گیربکس CVT در هیچ حالتی نمی توانید آن را بهبود ببخشید.

اما در شرایط غیر استانداردی مانند وضعیت تهران، برای شتاب گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در صورتی که گاز و ترمز را همزمان نگه دارید و سپس ترمز را رها کنید (لانچ کردن برای غلبه بر تاخیر اولیه) به حدود ۱۱.۳ ثانیه زمان نیاز خواهید داشت که به هیچ عنوان رقم جالبی به نظر نمی رسد.

اما در صورت لانچ نکردن -که اغلب رانندگان نیز برای جلوگیری از وارد شدن فشار به خودرو چنین کاری را انجام نمی دهند- تحت هیچ شرایطی شتابی بهتر از ۱۲.۵ ثانیه حاصل نمی شود. رقمی که اوتلندر را در زمره خودروهای نسبتا کُند در مقایسه با رقبایش قرار می دهد.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-engine-cover2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-center-console

حساسیت بیش از حد رادارها و عملکرد ضعیف کروز کنترل

درست است که میتسوبیشی همان تکنولوژی هایی را که رقبا ارائه می کنند، در آوتلندر ۲۰۱۶ به کار گرفته اما نحوه عملکرد آنها نیاز به بازنگری و دقت بیشتری دارد.

پکیج تورینگ که ۵,۲۵۰ دلار قیمت دارد، شامل آپشن های ایمنی نظیر اخطار خروج از بین خطوط و کروز کنترل تطبیق پذیر می شود که البته این رادارها هنوز در نسخه های عرضه شده در ایران ارائه نمی شوند.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-rear-three-quarter-in-motion-02

این آپشن ها وظیفه خود را با وسواس بسیار زیادی انجام می دهند که ممکن است خوشایند همه نباشد؛ برای مثال حتی وقتی به اندازه کم تایرها به خطوط مسیر نزدیک می شوند، به طور پیوسته از طریق پخش صدای بیپ به راننده اخطار داده می شود.

سیستم کروز کنترل تطبیق پذیر نیز خودرو را در فاصله بسیار زیادی نسبت به خودروی جلویی نگه می دارد و چنانچه خودرویی وارد این شکاف شود، با ترمزگیری ناگهانی سرعت خودرو کاهش می یابد.

می توانید تصور کنید که چنین عملکردی به خصوص با توجه به فرهنگ رانندگی ایرانی تا چه حد می تواند آزار دهنده و زجر آور باشد.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-instrument-cluster

این سیستمهای کمکی کاملا مفید هستند، اما به دلیل حساسیت بیش از حد و عکس العمل های ناگهانی راننده را به استفاده از خود ترغیب نمی کنند.

البته در این بین نمی توان از کنار عملکرد خوب سیستم جلوگیری از برخورد از جلو به سادگی عبور کرد؛ قابلیتی که باعث شد آوتلندر ۲۰۱۶ در تست تصادف IIHS بیشترین امتیاز ممکن را کسب کند.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-front-three-quarter-04

طراحی قدیمی کابین

کابین آوتلندر طراحی محافظه کارانه ای دارد و اگر رویه داشبورد و رودری ها فاقد طرح بودند، می شد از صفت خسته کننده برای توصیف آن استفاده نمود.

سیستم اینفوتینمنت ۶.۱ اینچی این کراس اوور نیز دیگر قدیمی شده، ولی با این حال منوهای هدفمند و نمایشگر لمسی آن کارایی خوبی دارد.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-cockpit-02 2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-front-interior-seats

پوشش چرمی که در مدل SEL استاندارد هستند، بعد از یک سال در حد نرمالی ساییده شده بودند. صندلی های جلو در طول این مدت همیشه راحتی مناسبی داشتند، ولی سرنشینان صندلی های ردیف دوم در مسافرت های طولانی نسبت به راحتی آنها گله مند بودند. صندلی های ردیف سوم نیز برای مواقع ضروری طراحی شده و برای استفاده روزمره چندان کارا نیستند.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-rear-interior-seats

فضای بزرگ ۳۴.۲ فوت مکعبی (برابر با ۹۶۸ لیتر) موجود در پشت صندلی های ردیف دوم که در مواقع ضروری با خوابانیدن صندلی این ردیف به ۶۳.۳ فوت مکعب (۱۷۹۲) افزایش پیدا می کند، برای جابجایی بار و وسایل بسیار سودمند بود.

البته در این بخش سرعت باز و بسته شدن درب خودکار عقب، با کندی زیادی همراه است که می توان از آن برای آزمایش میزان صبر افراد استفاده نمود!

2016-mitsubishi-outlander-cargo-space

مصرف سوخت اقتصادی

به خاطر موتور ۴ سیلندر، آوتلندر ۲۰۱۶ از مصرف سوخت نسبتا خوبی برخوردار است. بصورت میانگین این کراس اوور ژاپنی با هر گالن سوخت ۲۵.۲ مایل را طی می کند که معادل ۹.۳۳ لیتر در صد کیلومتر می شود.

این رقم دقیقا برابر با میزان مصرف هوندا CR-V 2015 و کمی بهتر از نیسان روگ (اکستریل) است که در هر صد کیلومتر مصرف میانگینی برابر با ۱۰.۱ لیتر دارد.

ناگفته نماند آوتلندر اکثرا در مسیرهای پرترافیک به این آمار دست یافته که علی رغم تفاوت با ارقام اعلامی میتسوبیشی، می توان آن را مناسب ارزیابی کرد. در تست بلند مدت این کراس اوور ارقام ۱۰.۱۴، ۸.۷۴ و ۹.۵۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر را به ترتیب برای شهر، بزرگراه و بصورت ترکیبی از خود برجای گذاشت.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-rear-end

آوتلندر تست شده در قبال قیمت ۳۳,۰۹۵ دلاری، امکانات خوبی عرضه می کند. مساله اینجاست که این امکانات با همان کیفیتی که بر روی سایر رقبا هستند، کار نمی کنند.

به اعتقاد ما آوتلند در مدل پایه ارزش بسیار بیشتری در قبال رقم پرداختی دارد. آوتلندر ES 2017 با قیمت ۲۴,۳۹۰ دلاری خود فضای بسیار بیشتری نسبت به هوندا CR-V ارایه کرده و صندلی های ردیف سوم را با قیمت کمتری در اختیار خریدار قرار می دهد.

البته در مدل های فیس لیفت و جدید ۲۰۱۶ اوتلندر که در ایران عرضه می شوند، ردیف سوم صندلی ها حذف شده اند و این خودرو به صورت پنج سرنشین ارائه می شود.

2016-mitsubishi-outlander-sel-s-awc-front-end-in-motion

با این قیمت میتسوبیشی آوتلندر ES یک انتخاب اقتصادی برای خانواده های جدید است و تا زمانی که آنها برای خرید یک خودروی بهتر پس انداز کنند، به خوبی در خدمتشان خواهد بود.

اگر تا آن زمان میتسوبیشی کراس اوورهای بهتری ارایه کند، این خانواده ها قطعا محصول دیگری از این برند انتخاب خواهند نمود؛ در غیر این صورت، گزینه های زیاد دیگری در دسترس هستند، به خصوص آنکه کیفیت میتسوبیشی این نیز طبق جداول موسسه J.D POWER دچار افت شده و برخلاف تویوتا و لکسوس، با صدر جدول فاصله ای معنا دار پیدا کرده است.

خودروی تست شده
مدت استفاده ۱۳ ماه / ۲۶.۸۷۱ مایل برابر با ۴۳.۲۴۴ کیلومتر
قیمت بدون آپشن ۲۷.۸۴۵ دلار
آپشن ها پکیج تورینگ SEL به قیمت ۵.۲۵۰ (دلار شامل مسیریابی، اخطار برخورد از جلو و خروج از خط، کروز کنترل تطبیق پذیر، سان روف، در عقب برقی، سیستم صوتی با کیفیت)
قیمت نمونه تست شده ۳۳.۰۹۵ دلار
میزان مصرف سوخت و آلایندگی ۹.۳۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر / ۲۱۷ گرم بر هر کیلومتر
مشکلات بوجود آمده در مدت تست هیچ
هزینه نگهداری ۳۴۱ دلار (سه بار تعویض روغن، چرخش تایرها و یک بار تعویض فیلتر هوای کابین)
ارزش فرسوده (افت قیمت) پس از سه سال $۱۵,۶۵۰ / $۱۷,۹۰۰
فراخوان هیچ

 

میتسوبیشی آوتلندر ۲۰۱۶ ۲.۴ SEL S-AWC
پیشرانه و شاسی
چینش قوای محرکه موتور جلو، چهار چرخ متحرک دایمی
موتور I-4, alum block/head
سوپاپ ها SOHC، هر سیلندر چهار سوپاپ
حجم موتور ۲,۳۶۰cc
نسبت تراکم ۱۰.۵:۱
قدرت ۱۶۶ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه
گشتاور ۲۲۰ نیوتن متر در ۴۲۰۰ دور در دقیقه
محدوده قرمز دور موتور ۶۵۰۰
نسبت وزن به قدرت ۹.۹۷ کیلوگرم به ازای هر اسب بخار
جعبه دنده CVT
سیستم تعلیق در جلو مک فرسون با میله تثبیت کننده و در عقب مولتی لینک (بازوهای چندگانه)
نسبت چرخش ۱۶.۷:۱
دور فرمان تا قفل شدن ۳.۳
ترمز جلو دیسک های ۱۱.۶ اینچی خنک شونده و در عقب دیسکی ۱۱.۹ اینچی، ABS
چرخ ها   ۷.۰ x 18-in ، رینگ های آلومینیومی
لاستیک ها ۲۲۵/۵۵R18 97H M+S Toyo A24
ابعاد
فاصله محوری ۲۶۶.۹  سانتی متر
طول، عرض، ارتفاع ۴۶۹.۳، ۱۸۱.۱، ۱۶۷.۸ سانتی متر
ارتفاع از سطح زمین ۲۱.۵۹ سانتی متر
زوایای ورود و خروج ۲۲ و ۲۱ درجه
محدوده چرخش ۱۰.۶۰ متر
وزن ۱۶۵۶ کیلوگرم
توزیع وزن ۵۵ درصد جلو ۴۵ درصد عقب
ظرفیت کشش بار ۶۸۰ کیلوگرم
ظرفیت سرنشین ۷
فضای سر در جلو، وسط، عقب ۱۰۱، ۹۴، ۹۰ سانتی متر
فضای پا در جلو، وسط، عقب ۱۰۳، ۹۴، ۷۱ سانتی متر
فضای شانه در جلو، وسط، عقب ۱۴۳، ۱۴۲، ۱۳۰ سانتی متر
نتایج تست (شرایط استاندارد)
شتاب برحسب مایل
۰-۳۰ ۳.۳  ثانیه
۰-۴۰ ۵.۰
۰-۵۰ ۶.۸
۰-۶۰ ۹.۷
۰-۷۰ ۱۱.۹
۰-۸۰ ۱۵.۷
شتابگیری از ۴۵ به ۶۵ مایل ۴.۷
زمان لازم برای طی مسافت یک چهارم مایل ۱۷ ثانیه با حداکثر سرعت ۸۳.۱ مایل
مسافت لازم برای ترمزگیری با سرعت ۶۰ مایل ۳۶.۲ متر
شتاب جانبی ۰.۷۷ g
تجهیزات ایمنی، خدمات پس از فروش و مصرف سوخت
کنترل پایداری و چسبندگی هر دو موجود هستند
ایربگ جلو، جانبی، پرده ای جلو و عقب، ایربگ زانوی راننده
وارانتی ۵ سال یا ۶۰ هزار مایل
وارانتی پیشرانه ۱۰ سال یا ۱۰۰ هزار مایل
امداد جاده ای ۵ سال بدون محدودیت در میزان کارکرد
ظرفیت باک ۱۵.۸ گالن معادل ۶۰ لیتر
مصرف سوخت شهری، اتوبان، ترکیبی بر اساس کاتالوگ ۹.۸، ۸.۱۱، ۹.۰۵ لیتر در صد کیلومتر
میزان دی اکسید کربن آزاد شده ۲۱۱ گرم در هر کیلومتر
مصرف سوخت شهری، اتوبان، ترکیبی بر اساس تست ۱۰.۱۴، ۸.۷۴، ۹.۵۲ لیتر در صد کیلومتر
نوع سوخت توصیه شده بنزین معمولی

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato