سامسونگ رسماً تأیید کرد: نقص باتری دلیل اصلی آتش سوزی گلکسی نوت 7

سامسونگ همان طور که وعده داده بود امروز نتایج تحقیقات در مورد علت آتش سوزی های گسترده نوت ۷ را به صورت رسمی اعلام کرد.

این کمپانی امروز تأیید نمود که باتری های مورد استفاده در فبلت مورد بحث، دلیل اصلی یکی از بزرگ ترین فراخوان های صنعت تلفن همراه بوده اند. سامسونگ در کنفرانس امروز اظهار داشت با بررسی بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه نوت ۷ و ۳۰ هزار باتری به صورت جداگانه به این نتیجه رسیده است.

طبق اظهارات کره ای ها و همراستا با پیش بینی ها، باتری اولیه به کار رفته در نوت ۷ نقصی اساسی داشت، یعنی قطعه جداکننده الکترودهای مثبت و منفی درون محفظه نقش خود را به خوبی ایفا نمی کرد. همچنین در این باتری ها، نوک الکترود منفی به شکل مناسبی در جای خود قرار گرفته بود، که باعث افزایش احتمال آتش سوزی باتری می شد.

از طرفی پس از جمع آوری دستگاه های اولیه و تعویض باتری آنها، باتری های اصلاح شده نیز دچار ایرادی اساسی بودند و به خاطر اتصالات نامناسب، الکترودهای مثبت و منفی با یکدیگر تماس پیدا می کردند. همچنین از قرار معلوم شرکت سازنده باتری فراموش کرده بود نوار عایق گرما را بین لایه های مختلف قرار دهد و بنابراین گرمای اضافه به سرتاسر محفظه منتقل می شد.

طبق اظهارات سامسونگ هیچگونه نقص و ایراد دیگری در مراحل طراحی و تولید نوت ۷ وجود ندارد و فقط مشکل باتری اولیه و از بد حادثه، باتری تعویضی در این فبلت پرطرفدار، یکی از بزرگ ترین جنجال های جهان تکنولوژی در سال ۲۰۱۶ را به وجود آورد.

کمپانی کره ای اعلام کرد به خاطر این نقص باتری و فراخوان نوت ۷، ضرر و زیانی بالغ بر ۵ میلیارد دلار را متحمل شده است. در ادامه می توانید اینفوگرافیک منتشر شده از سوی سامسونگ برای توضیح مشکلات باتری فبلت مذکور را مشاهده کنید:

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟