رونمایی از مکلارن P14 در نمایشگاه ژنو؛ جایگزینی برای سری 650

رونمایی از مکلارن P14 در نمایشگاه ژنو؛ جایگزینی برای سری 650

گزارشات مالی منتشر شده توسط مک لارن نشان می دهد که این شرکت در سال ۲۰۱۶ توانسته است ۳۲۸۶ عدد از خودرو های خود را به فروش برساند. این مقدار فروش برای شرکتی که سوپر اسپرت های گران قیمت تولید می کند، فوق‌ العاده به نظر می رسد.

مک لارن موفقیت خود را مدیون سه سری از خودرو های اسپرت ۵۷۰C، ۵۷۰S و ۵۷۰GT است.

در واقع مک لارن با تولید این سه محصول، وارد مرحله جدیدی از ادغام طراحی و عملکرد فوق‌العاده در کنار قیمتی مقرون به صرفه شده است. مشتریان ثروتمند، قطعا دنبال محصولی خاص تر از فراری ۴۸۸ GTB و لامبورگینی هوراکان هستند. حالا می توانند با پولی کمتر از ۲۰۰ هزار دلار، صاحب یک مک لارن شوند.

مک لارن با تولید ۶۵۰S ، توان مهندسی و تکنولوژی خود را به همگان ثابت کرد. ۶۵۰S هنگامی که وارد بازار خودرو های سوپر اسپرت شد با هندلینگ و دینامیک فوق العاده اش، بر تن رقبا لرزه انداخت.

اما حالا باید منتظر جانشین جدیدی برای ۶۵۰S و نسخه ای رام تر از P1 باشید که P14 نام دارد. طبق اطلاعاتی که تاکنون در مورد P14 منتشر شده است، P14 می تواند دوبرابر فشار آئرودینامیک بیشتری نسبت به ۶۵۰S ایجاد کند.

یکی از ویژگی های شاخص که تقریبادر همه مدل های مک لارن وجود دارد، بال عقب آنها است. طبق عکس هایی که از P14 منتشر شده است، این خودرو نیز از این قائده مستثنا نیست. زاویه بال عقب P14 نسبت ۶۵۰S کمی بیشتر شده که قابلیت این را دارد تا در عرض نیم ثانیه به صورت عمودی زاویه گرفته و در نقش ترمز هوایی عمل کند.

مهندسان مک لارن بر روی سیستم خنک کننده P14 نیز کار کرده و آن را بهبود بخشیده اند. هوایی که از بالای درب خودرو می گذرد به داخل رادیاتور هدایت می شود. همین کار باعث شده است که ۱۵ درصد خنک تر بشود.

شاسی P14 سخت تر و سفت تر شده و همچنین نقطه ثقل آن نیز کاهش یافته است. وزن P14 برابر با ۱۲۸۰ کیلوگرم است که ۲۰۰ کیلوگرم از ۴۸۸ GTB و ۲۰ کیلوگرم از ۶۵۰ S سبک تر است. تامین نیرو نیز به عهده یک موتور تویین توربو V8 است که در ۶۵۰ S استفاده شده بود اما قدرتش بیشتر از ۶۴۱ اسب بخار ۶۵۰S است.

طبق گفته های اقای Mike Flewitt :این برای اولین بار است که ما خانواده ای را جایگزین خانواده دیگری می کنیم اما این کار باعث می شود هم برند ما هم سوپر کار ها وارد دوران جدیدی بشوند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato