«دسکتاپ اکسپرینس» تجربه ای مانند Continuum را به گلکسی S8 می آورد

امکان اتصال ماوس و کیبورد به تلفن های هوشمند یکی از عمده خواسته های کاربران در سال های اخیر بوده است؛ ایده ای جذاب که با همراهی یک مانیتور یا تلویزیون جانبی تجربه ای «پی سی مانند» را به ارمغان خواهد آورد.

شرکت های مختلفی تاکنون تلاش کرده اند این آرزو را به واقعیت بدل کنند، اما تا اینجای کار فقط مایکروسافت با معرفی قابلیت Continuum توانسته تا حد زیادی آن را تداعی نماید.

آبان ماه امسال بود که جمعی از تحلیلگران در گفتگویی اذعان کردند بازار موبایل در سال ۲۰۱۷ از Continuum ردموندی ها الگوبرداری خواهد کرد؛ و اینطور که به نظر می رسد سامسونگ اولین بازیگر این اتفاق خواهد بود.

کره ای ها برنامه های بسیار گسترده و ویژه ای برای پرچمدار بعدی شان یعنی گلکسی S8 تدارک دیده اند و همانطور که ساعاتی پیش گاردین گزارش داد، به نظر می رسد سامسونگ برنامه ای به اسم DeX در دست توسعه دارد.

«دسکتاپ اکسپرینس» علامت رسمی ثبت شده سامسونگ با شرح «نرم افزاری برای نمایش تصاویر موبایل روی مانیتورهای مختلف و با همراهی دیوایس های کنترل کننده محتوا» است که به احتمال زیاد در اختیار کاربران گلکسی S8 قرار خواهد گرفت.

به عبارت دیگر با کمک این برنامه کاربران سیستم عامل کاربردی اندروید نیز می توانند تلفن هوشمندشان را به شکل یک کامپیوتر رومیزی در آورده و Multi-Tasking را به مرحله جدیدی برساند.

گفتنی است موبایل گلکسی S8 سامسونگ احتمالاً میانه های فروردین ماه سال آینده معرفی و اوایل اردیبهشت ماه روانه بازار خواهد شد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟