ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

چه عادت هایی یک فرد را به میلیونر تبدیل می کند؟

میلیونرهای زیادی از ابتدا ثروتمند نبودند بلکه طرز تفکر غنی و ارزشمندی داشتند. بسیاری طی چندین سال کار و تلاش از درآمد چندین هزار دلار در سال به میلیون ها دست پیدا کردند. یکی از ...

لیلا حیدری
نوشته شده توسط لیلا حیدری | ۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰

میلیونرهای زیادی از ابتدا ثروتمند نبودند بلکه طرز تفکر غنی و ارزشمندی داشتند. بسیاری طی چندین سال کار و تلاش از درآمد چندین هزار دلار در سال به میلیون ها دست پیدا کردند. یکی از این میلیونرها Timothy Sykes است. او از هزار دلار شروع کرد تا الان که معروف به کسی است که به طور روزانه از تجارت سهام 4 میلیون دلار کسب می کند.

Timothy Sykes

Timothy Sykes

چشم انداز و عادت های متفاوت ثروتمندان باعث شد دید من نیز به عادت های مالی و رفتاریم عوض شود.

در زیر 4 عادت میلیونرها که بقیه نیز می توانند داشته باشند را برای شما آورده ایم:

  1. به سختی کار می کنند

هیچ کسی طی یک شبانه روز میلیونر نمی شود. استارتاپ های موفق سال ها کار کرده اند تا میلیونر شده اند. آنها از کار زیاد بدشان نمی آید و به خوبی به این حقیقت واقف اند که «موفقیت، موفقیت می آورد». زمانی که موفقیت کوچکی به دست می آورید برای دست یابی به موفقیت بعدی مشتاق تر خواهید شد چرا که طعم لذت بخش موففقیت را چشیده اید و این گونه به فرد موفقی تبدیل می شوید. یقینا این فرآیند طی یک شبانه روز انجام نمی شود.

عواملی که در موففقیت اثر دارد از این قرارند: کار زیاد، نظم و مقررات و غلبه بر هر شرایطی.

  1. هدفمند هستند

آیا دلیل علاقه ی میلیونر ها به کار زیاد را می دانید؟ آنها اهداف مشخص و معینی دارند.

برای مثال، این دو جمله را بخوانید و در آخر بگویید کدام یک انگیزشی تر است؟ «زمانی که پولدار شوم یک ماشین زیبا خواهم خرید.» یا «زمانی که پولدار شوم یک لامبورگینی آونتادور قرمز آلبالویی LP 750-4 Superveloce خواهم خرید.»

کدام یک از این دو جمله به شما انگیزه ی کار سخت را می دهد؟

Sykes:

من کارم را از زمان دبیرستان شروع کردم. پوستر بزرگ لامبورگینی روی دیوار اتاقم گذاشته بودم و تصور رانندگی با آن هر لحظه انگیزه ی من را برای کار بیشتر می کرد.

اگر اهداف شما واضح نیستند مطالعه ی مقاله ی چگونه برای دست یابی به اهداف مان برنامه ریزی کنیم می تواند کمک شایانی به شما کند.

  1. از شکست نمی ترسند

ترس از شکست باعث محتاط کردن بیش از حد شما می شود. اگر مدام از ریسک کردن بپرهیزید، فرصت های زیادی را از دست خواهید داد. میلیونرها فرصت های ریسکی را از دست نمی دهند بلکه رویکرد شان را تغیر می دهند و از شکست نمی ترسند زیرا از آن درس های ارزشمندی می گیرند.

  1. مشاوران موفقی دارند

Sykes همه ی مراحل زندگی اش را به تنهایی آزمون و خطا کرده است:

اگر مشاور خوبی داشتم، خیلی زودتر میلیونر می شدم.

یک مشاور خوب با راهنمایی هایش می تواند سال های زیادی از وقت و پول شما را نجات دهد. یقینا از یک مشاور انتظار نمی رود که به جای شما کار کند اما درس هایی که از اشتباهات خود گرفته و به شما می آموزد باعث می شود دیگر آن اشتباه را تکرار نکنید. این ارزشمند ترین چیزی است که می توانید به دست بیاورید. او می افزاید:

دو نفر از دانش آموزان من که الان میلیونر هستند خیلی زودتر از آنچه که برای من طول کشید، به این نقطه رسیدند. از اینجا می توان اهمیت یک مشاور خوب را دریافت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • TeChNoLoGy
    TeChNoLoGy | ۷ بهمن ۱۳۹۵

    (پدران ثروتمندی دارند)?

مطالب پیشنهادی