گوگل دو میلیارد آگهی نامناسب را در سال 2016 از پلتفرم خود حذف کرد

تبلیغات مشکوک، در سراسر اینترنت به چشم می خورند و گوگل همواره در تلاش بوده تا صاحبان این آگهی ها را از کلاه برداری از کاربران باز دارد. بنابر گزارش تازه ای در این زمینه، کمپانی گوگل نزدیک به ۱.۷ میلیارد تبلیغ نامناسب را از پلتفرم تبلیغاتی خود طی سال ۲۰۱۶ میلادی حذف کرده است؛ یعنی چیزی بالغ بر دو برابر تبلیغات حذف شده طی سال ۲۰۱۵.

گوگل طی سال گذشته میلادی، ۶۸ میلیون تبلیغ برای محصولات دارویی، ۸۰ میلیون تبلیغ برای محتویاتی که اطلاعات نادرست در اختیار مخاطبان قرار می دهند و ۱۱۲ میلیون آگهی دیگر که به روش های تله گذاری برای دریافت کلیک متوسل بوده اند را حذف نموده است.

گوگل افزوده که همچنین، ۶ هزار سایت و ۶ هزار اکانت که به تبلیغ محصولات یا محتویات جعلی می پرداخته اند را نیز مسدود کرده است؛ مشکلی که در شبکه های اجتماعی فیسبوک، توییتر و اینستاگرام نیز دردسرهای زیادی به همراه داشته است.

اما با وجود تمام تلاش ها، گوگل به خوبی می داند که کلاه برداران به سو استفاده از مردم ادامه خواهند داد؛ بنابراین شاید بد نباشد که کاربران نیز به نوبه خود دقت بیشتری به هنگام کلیک روی تبلیغات داشته باشند. اصلی ساده در زمینه تبلیغات وجود دارد که به یاد سپردن آن می تواند به شما کمک کند: اگر محصولی بیش از حد خوب به نظر می رسد که حقیقت داشته باشد، احتمالاً جعلی است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟