اپل می خواهد دستگاه بخارساز تولید کند

اپل در صنعت خودرو، ابزارهای پوشیدنی و دیگر فناوری های خارج از حوزه اصلی موبایل و کامپیوتر هایش فعالیت دارد، اما به نظر می رسد تلاش کمپانی کوپرتینویی هیچ حد و مرزی نمی شناسد. امروز پتنتی از سوی اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا منتشر شده که دستگاه بخارساز پیشرفته ای را نشان می دهد.

این پتنت که در ژوئن ۲۰۱۶ به ثبت رسیده و ۲۶ ژانویه ۲۰۱۷ توسط دفتر USPTO منتشر شده، یک دستگاه ویپورایزر (بخارساز) را نشان می دهد اما هیچ اطلاعاتی در مورد کاربرد نهایی آن ارائه نمی کند. تنها می توان حدس زد با توجه به رشد روزافزون استفاده از سیگارهای الکترونیکی و آزاد شدن برخی از مواد مخدر در ایالات متحده، اپل قصد دارد از این بازار رو به رشد نیز درآمد کسب نماید.

جالب است که چندی پیش و قبل از اینکه استفاده از سیگارهای الکترونیکی رواج یابد، «مارک ویلیامز» از توسعه دهندگان باسابقه اپل، جایگاه شغلی خود در تیم MacOS را ترک کرد و همراه با «ساشا روبینسون» اقدام به ساخت دستگاه ویپورایزر پیشرفته ای به نام Firefly نمود که با قیمت ۳۲۹ دلار، یکی از لوکس ترین ویپرهای بازار محسوب می گردد.

البته دستگاه توصیف شده در پتنت فوق را می توان در سیستم تهویه مطبوع نیز به کار گرفت. همان طور که می دانید اپل مدت هاست که روی فناوری اختصاصی خودروی هوشمند فعالیت می کند، و شاید اهالی کوپرتینو نیز قصد دارند به تبعیت از مرسدس بنز، عطر اختصاصی خود را درون خودروهایشان پراکنده سازند.

همچنین در برخی از تکنولوژی های کنونی، می توان از بخار برای تولید تصاویر هولوگرام تعاملی بهره گرفت. در هر صورت، هنوز مشخص نیست این پتنت با چه هدفی به ثبت رسیده و چه زمانی می توان اطلاعات بیشتری را در مورد آن کسب کرد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟