قدرت نمایی جرمی کلارکسون در گرند تور؛ نبرد سه SUV انگلیسی

بعد از چند اپیزود نه چندان جذاب، قسمت دوازدهم از فصل اول مجموعه گرند تور در ۲۷ ژانویه پخش شد. استودیوی برنامه همانند اپیزود یازدهم این بار هم در اسکاتلند و در کنار دریاچه ای که قبلا شایعاتی مبنی بر دیده شدن هیولا در آن بر سر زبان ها چرخیده، دایر شده بود.

پس از گفتگوی کوتاه سه مجری در چادر و شوخی های همیشگی، کلارکسون لکسس GS F را به عنوان یک آلترناتیو برای سدان های آلمانی معرفی کرده و آن را در پیست برنامه تحت آزمایش قرار داد . نتیجه پایانی جرمی کلارکسون در این بخش بسیار جالب توجه و با یک طعنه بزرگ همراه بود!

ضمن اینکه صحنه های موجود در این بخش می تواند فعالان و دوست داران محیط زیست را علیه کلارکسون تحریک کند! در پایان این بخش راننده تست نه چندان جذاب گرند تور، زمان یک دور پیست را با لکسس GS F ثبت کرد.

ادامه برنامه با بخش Conversation Street جریان یافت که آن هم با شوخی های انتقادی نسبت به روند رو به رشد اشتراک گذاری خودرو در مسیرهای مشترک و منقرض شدن برخی اتومبیل ها همراه بود.

بعد از این بخش، بقیه اپیزود به مقایسه سه شاسی بلند معروف انگلیسی اختصاص پیدا کرد. در این مقایسه خودروهای انتخابی کلارکسون، می و هموند که از لحاظ قیمت اختلاف زیادی با هم دارند، به ترتیب عبارت بودند از رنج روور، بنتلی بنتایگا و جگوار F-Pace.

برای مقایسه این شاسی بلندهای مطرح، سه مجری سفری را در مناطق زیبای آلمان و اتریش آغاز کردند. در طول مسیر که با شوخی های جالب زیادی همراه بود، هر یک از مجریان به نقاط ضعف و قوت خودروهای خود پرداختند که در این بین کلارکسون ظاهرا حرف های کمتری برای گفتن داشت و مدام بر روی توانایی های آفرود اتومبیل خود تاکید می کرد!

در یکی از تست های ترتیب داده شده که بسیار هم هیجان انگیز بود، شاسی بلندهای انگلیسی به مصاف ب ام و X5 M رفته و در یک مسابقه درگ شرکت کردند. نتیجه این مسابقه درگ که از آن به نبرد آلمان و انگلیس تعبیر شد، تا حدودی غیرمنتظره بود.

پس از قربانی کردن یک مهمان معروف دیگر، قسمت دوم از این مقایسه دیدنی پخش شد. در یکی از جذاب ترین بخش ها سه مجری به اتوبان معروف آلمان رفته و خودروهای خود را برای رسیدن به آخرین سرعت تحت آزمایش قرار دادند.

ده دقیقه پایانی این اپیزود مسلما جزو به یاد ماندنی ترین و هیجان انگیزترین دقایق فصل اول خواهد بود. برای به چالش کشیدن توانایی های آفرود خودروهای انتخاب شده، سه مجری به اطراف یک معدن در نورنبرگ رفته و یک مسابقه رالی در مسیری خاکی ترتیب دادند.

صحنه های این بخش به قدری جذاب و با کیفیت بودند که یقینا علاقه مندان حرفه ای تر خودرو – مخصوصا طرفداران مسابقات رالی – را به وجد خواهند آورد.

اپیزود دوازدهم که عنوانی سانسور شده دارد، به دلیل پرداختن به موضوعات خودرویی، ارایه اطلاعات مناسب، صحنه های هیجان انگیز، مناظر دیدنی و البته شوخی های خنده دار – عمدتا مناسب بزرگسالان! - جزو بهترین اپیزودهای گرند تور تاکنون بود؛ هر چند شاید برخی سکانس ها اعتراضاتی را از سوی فعالان محیط زیست به دنبال داشته باشد.

شایان ذکر است ظاهرا یک اپیزود دیگر به ۱۲ اپیزود فصل اول اضافه خواهد شد. استودیوی این اپیزود که تاکنون عنوانی برای آن انتخاب نشده، در دبی دایر می شود.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟