گوگل به دستور اجرایی مهاجرت ترامپ واکنش نشان داد: فوراً به آمریکا برگردید

گوگل به دستور اجرایی مهاجرت ترامپ واکنش نشان داد: فوراً به آمریکا برگردید

دونالد ترامپ در نخستین گام از اجرایی کردن وعده های انتخاباتی اش دستوری را به امضا درآورد که نه فقط برای کشور ما و همسایگان خبر ناخوشایندی بود، بلکه اهالی سیلیکون ولی را نیز متاسف و نگران کرده است.

کمپانی گوگل که همواره از استعدادهای تکنولوژیک مهاجر استقبال کرده است و حتی خود «ساندار پیجای» نیز در دسته مهاجران قرار می گیرد، از کارمندان و نیروهایی که برای کار یا تفریح به خارج از آمریکا سفر کرده اند درخواست کرده فوراً به خاک این کشور برگردند.

پیجای طی یادداشتی عنوان کرده «بسیار دردناک و ناخوشایند است که دوستان و کارمندان ما گرفتار محدودیت های دستور اجرایی اخیر دولت آمریکا شوند».

تعداد زیادی از اهالی مخاطب گوگل پیش از آنکه جوهر قلم ترامپ ریخته شود به خاک آمریکا برگشته اند، اما برخی هنوز نتوانسته اند مهیای سفر شوند.

از طرفی برخی از رسانه های آمریکایی گزارش داده اند که از ساعاتی پیش بلافاصله جلوی افرادی که دارای گرین کارت و یا ویزای حضور در ایالات متحده هستند گرفته شده است.

پس از آنجایی که کارمندان زیادی از کشورهای ایران، عراق، سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن برای کمپانی گوگل کار می کنند، نگرانی ساندار پیجای برانگیخته شده و اذعان می کند «هیچ کس الان نمی داند که نیروهای ما حالا می توانند به آمریکا برگردند یا خیر».

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato