دستگاه بخارساز اپل در تولید قطعات نیمه هادی استفاده می شود

دیروز اسنادی از سوی اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا (USPTO) منتشر شد که یکی از پتنت های اپل مربوط به دستگاه ویپرایزر/بخارساز را نشان می داد و به تیتر خبری رسانه ها بدل گشت، زیرا یکی از کاربردهای اصلی این نوع بخارسازها در صنعت سیگارهای الکترونیکی است که به تازگی مورد استقبال گسترده قرار گرفته.

امروز اطلاعات بیشتری در مورد این پتنت منتشر شده و نشان می دهد کاربرد اختراع فوق هیچ ارتباطی به گمانه زنی های اولیه ندارد. در واقع این دستگاه در فرایند ساخت قطعات نیمه هادی به کار می رود و اپل برای ساختن چیپ ها از آن استفاده می کرده است.

آگهی استخدام

دستگاهی که در شکل می بینیم، محفظه ای است که می تواند ماده ای را به حالت بخار درآورد، و در صنعت نیمه هادی از این روش برای انتقال مواد به زیرلایه در حین فرایند انباشت الکتروشیمیایی و اچینگ (etching) استفاده می شود.

گفتنیست پتنت مورد بحث توسط «تتسویا ایشیکاوا» به ثبت رسیده که یکی از مدیران ارشد اپل در بخش نانوتکنولوژی به شمار می رود. ایشیکاوا در زمینه طرح نگاری نوری (فتولیتوگرافی) نیز تبحر دارد و چندین پتنت دیگر نیز در رابطه با فرایند های ساخت قطعات نیمه هادی ثبت کرده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟