قوت گرفتن مشکلات مالی فیت بیت و احتمال اخراج 10% از نیروی کار آن

قوت گرفتن مشکلات مالی فیت بیت و احتمال اخراج 10% از نیروی کار آن

بر اساس خبری که امروز منتشر شده، شرکت تولید کننده ابزارهای پوشیدنی فیت بیت قرار است فردا گزارش مالی نا امید کننده سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ را منتشر کند و همین عامل می تواند گواهی بر اوضاع نه چندان مساعد برند مذکور باشد. از طرف دیگر شایعات نشان می دهند که فیت بیت قصد دارد ۸۰ تا ۱۶۰ کارمند خود را اخراج کند؛ رقمی که در حدود ۱۰درصد از نیروی کار ۱۶۰۰ نفری این شرکت است.

هم اکنون توسعه و ساخت ساعت هوشمندی با قابلیت بهره مندی از اپلیکیشن های شخص ثالث می تواند یکی از امیدهای کمپانی فیت بیت برای رقابت با اپل، سامسونگ و ال جی باشد. در حال حاضر شرکت مورد اشاره تعدادی گجت از جلمه Fitbit Blaze را با قابلیت هایی مشابه با ساعت های هوشمند راهی بازار کرده اما باید گفت که حتی همین محصول نیز از نرم افزارهای شخص ثالث پشتیبانی نمی کند.

لازم به یادآوری است فیت بیت با پرداخت ۴۰ میلیون دلار کمپانی Pebble را خریداری کرد که از طریق آن سیستم عامل Pebble و دیگر مزایای این کمپانی را به خود اختصاص داد و علاوه بر آن فیت بیت برخی از مهندسان Pebble را نیز استخدام کرد.

در نهایت هنوز مشخص نیست که آیا ۸۰ تا ۱۶۰ کارمند تحت تأثیر تعدیل نیرو از کارکنان Pebble خواهند بود یا خیر اما در هر صورت فیت بیت از این طریق می تواند مبلغی در حدود ۲۰۰ میلیون دلار از هزینه های سالیانه اش را کاهش دهد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato